R e k l a m a

Ruszyła pierwsza w woj. łódzkim poradnia seksuologiczna w ramach kontraktu z NFZ

R e k l a m a

Od 1 maja 2024 r. łódzki oddział NFZ zapewnia mieszkańcom regionu diagnostykę, badania i porady w zakresie seksuologii i patologii współżycia. Takiej poradni nie było w województwie od lat, choć pacjenci nie pozostawali bez pomocy – uzyskiwali ją w poradniach zdrowia psychicznego.

Od 1 maja 2024 r. mieszkańcy naszego regionu, którzy borykają się z problemami dotyczącymi życia seksualnego, mogą korzystać z poradni przy ul. Sieradzkiej 11 w Łodzi, gdzie czeka zespół doświadczonych specjalistów seksuologów. Poradnia zadeklarowała NFZ przyjęcia pacjentów codziennie od godziny 7:30 do 15:00. Jeśli problemy dotyczące sfery seksualnej odbierają radość życia, utrudniają relacje z bliskimi, warto się zgłosić do seksuologów – pomogą.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowie seksualne jako dobrostan fizyczny, emocjonalny, umysłowy i społeczny w zakresie seksualności człowieka. Natomiast jako dysfunkcje seksualne klasyfikowane są te zaburzenia, które uniemożliwiają człowiekowi uczestniczenie w stosunkach seksualnych w sposób przez niego pożądany. Zgodnie z raportem prof. Z Izdebskiego „Zdrowie, relacje w związkach i życie seksualne Polaków”, 51 proc. Polaków pozytywnie oceniło swoje życie seksualne. Najbardziej zadowolone były osoby w wieku od 30 do 49 lat (59 proc. odpowiedzi bardzo dobrze i raczej dobrze), a także osoby w wieku od 18. do 29. roku życia (55 proc. odpowiedzi pozytywnych).

W poradni seksuologii i patologii współżycia pacjenci mogą liczyć na sesje psychoterapii i porady lekarzy specjalistów seksuologów. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, oceni jego stan psychiczny i somatyczny, skieruje na niezbędne badanie psychologiczne, badania diagnostyczne, w tym laboratoryjne, ustali rozpoznanie i ustali z pacjentem plan terapeutyczny. Do poradni można się zgłosić bez skierowania. Poradnia przyjmuje pacjentów od 18. roku życia.

Dr Aleksandra Robacha, seksuolożka, kierowniczka poradni seksuologicznej w Specjalistycznym Psychiatrycznym ZOZ przy ul Sieradzkiej 11 w Łodzi: – Zapraszamy pacjentów z pełnym spektrum problemów seksualnych, z dysfunkcjami dotyczącymi sfery seksualnej, z problemami dotyczącymi relacji seksualnych, zaburzeniami tożsamości płciowej, orientacji płciowej. Z zaburzeniami preferencji seksualnych i uzależnianiami związanymi z seksualnością.

– Lekarz zacznie wizytę od pogłębionego wywiadu, który będzie dotyczył seksualności pacjenta, jego sytuacji osobistej. Seksuologia jest dziedziną medycyny, pacjent otrzyma u nas i badania, i farmakoterapię, i terapię indywidualną, jeśli będzie taka potrzeba. Seksuologia bardzo się zmieniła, mamy dużo więcej możliwości pomocy pacjentom. Jeśli problemy dotyczące sfery seksualnej upośledzają komfort życia, odbierają radość, wpływają destrukcyjnie na relacje z bliskimi, warto się do nas zgłosić. Naprawdę możemy pomóc – podkreśla dr Aleksandra Robacha z poradnia seksuologii i patologii współżycia SP ZOZ przy ul. Sieradzkiej 11 w Łodzi. Numery telefonów do poradni: 42 715 57 47, 42 715 57 28.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx