R e k l a m a

Kierowcy – uwaga na dzikie zwierzęta! Tylko w ostatnim tygodniu było kilka kolizji z ich udziałem

R e k l a m a

Wieluńscy stróże prawa apelują do kierowców o ostrożność i ograniczenie prędkości zwłaszcza w rejonach lasów oraz pól, gdzie jest bardzo duże niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze. Tylko w mijającym tygodniu na drogach powiatu wieluńskiego odnotowano kilka zdarzeń z udziałem dzikiej zwierzyny.

Zderzenie z sarną lub innym dzikim zwierzęciem może się zdarzyć na każdej drodze, ale największe ryzyko wypadku występuje na drogach przebiegających przez tereny leśne oraz pola, które są naturalnymi siedliskami tych zwierząt. Tylko w mijającym tygodniu na drogach powiatu wieluńskiego policjanci odnotowali kilka zdarzeń z udziałem dzikiej zwierzyny. Ostanie miało miejsce 9 maja 2024 roku przed godziną 22:00 na drodze pomiędzy Przycłapami a Mierzycami (gmina Wierzchlas).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 23-latka kierująca volvo uderzyła w sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, zwierzę uciekło, skończyło się na uszkodzeniach samochodu – opisuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Dzikie zwierzęta potrafią nagle pojawić na jezdni, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Dlatego przejeżdżając przez tereny leśne lub wiejskie zachowajmy ostrożność oraz bezpieczną prędkość, aby w przypadku pojawienia się na drodze zwierzęcia, móc w odpowiedniej chwili zahamować i uniknąć zderzenia.

O czym warto pamiętać?

  • do większości zderzeń dochodzi na drogach przebiegających przez las oraz przez tereny wiejskie,
  • dzikie zwierzęta najbardziej są aktywne o zmierzchu i o świcie,
  • zwracajmy baczną uwagę na pobocza,
  • oślepione przez światła reflektorów zwierzę rzadko ucieka,
  • jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę – bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie,
  • dostosuj prędkość do panujących warunków,
  • nigdy nie lekceważ znaku drogowego A18b „uwaga zwierzęta dzikie”. Widząc ten znak należy zwolnić i jechać ze stałą prędkością, aby w przypadku wystąpienia zagrożenia mieć czas na odpowiednią reakcję.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx