R e k l a m a

Spotkanie z żołnierzem Wojska Polskiego w wieluńskiej miejskiej bibliotece

R e k l a m a

Żołnierz Wojska Polskiego Barbara Kręzel z 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu była gościem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu w ramach akcji „W służbie człowiekowi”.

W spotkaniu zorganizowanym 13 maja 2024 roku w miejskiej książnicy wzięły udział dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu oraz Szkoły Podstawowej im. W. Bełzy w Bieniądzicach.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Barbara Kręzel podzieliła się z uczestnikami spotkania nie tylko swoimi doświadczeniami zawodowymi, ale także opowiedziała, jak można zostać żołnierzem. Niezwykle ciekawym elementem spotkania była prezentacja plecaka pełnego ekwipunku żołnierza. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przymierzały różne przedmioty, takie jak hełm, kamizelka, kapelusz. Mogły też zgłębiać tajniki zestawu ratowniczego, co było niezwykle pouczające i inspirujące.

– Nasi mali goście zadawali mnóstwo pytań, wykazując się ogromnym entuzjazmem i ciekawością. To było dla nas niezwykle budujące i pokazało, jak ważne jest edukowanie dzieci na temat różnych zawodów oraz ich codziennej służby dla społeczeństwa – informuje MiGBP w Wieluniu. – Na zakończenie spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, które będzie dla nas wszystkich nie tylko miłym wspomnieniem, ale także symbolem naszej wspólnej przygody i nauki.

„W służbie człowiekowi” to akcja, którą Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu organizuje już od ponad 2 lat. Inicjatywa polegająca na spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów, które codziennie pomagają innym, jest skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzięki akcji uczestnicy spotkań mogą poznawać różnorodność świata pracy i czuć się zainspirowani do odkrywania swoich pasji i zainteresowań. 

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx