R e k l a m a

Warunki do jazdy dobre, a w powiecie pajęczańskim seria niebezpiecznych zdarzeń na drogach

R e k l a m a

Pomimo słonecznej pogody i dobrych warunków na drodze w ciągu ostatniej doby na terenie powiatu pajęczańskiego doszło do pięciu niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Jednym z nich był tym wypadek, w którego efekcie jedna osoba trafiła do szpitala.

Do pierwszego niebezpiecznego zdarzenia doszło 13 maja 2024 roku kwadrans przed godziną 14:00 na skrzyżowaniu w miejscowości Chruścińskie (gmina Kiełczygłów). 41-letni radomszczanin kierujący skodą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej drogą z pierwszeństwem 24-letniej mieszkance gminy Rząśnia, kierującej również skodą. Finalnie pojazdy zderzyły się, a następnie w wyniku uderzenia pojazd sprawcy odbił się i uderzył w zaparkowane na poboczu suzuki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Kolejne dwa zdarzenia miały miejsce tego samego dnia w Białej (gmina Rząśnia), a przyczyną obu, jak wstępnie ustalili policjanci, było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. O godzinie 16:00 53-letni mieszkaniec Rząśni kierujący motocyklem zderzył się osobową toyotą, którą kierowała 41-letnia pabianiczanka. Natomiast o godzinie 19:50 kierujący osobowy fordem najechał na tył poprzedzającej go skody. Uczestnikami tego zdarzenia byli 20-latkowie z powiatu pajęczańskiego.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło pod koniec dnia. O godz. 22:25 pajęczańscy mundurowi dostali zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 w Trębaczewie (gmina Działoszyn). Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 19-letni kierowca volkswagena polo zasnął za kierownicą i uderzył w citroena, którym kierowała 53-latka. Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy Pajęczna. W tym zdarzeniu ucierpiała kobieta, którą przewieziono do szpitala.

Do ostatniego ze zdarzeń doszło dziś (14 maja 2024 r.) o godzinie 4:40 na drodze krajowej numer 42 w Posmykowiźnie (gmina Działoszyn). 40-letniemu mieszkańcowi gminy Działoszyn, kierującemu osobowym fiatem, na jezdnię wtargnęła sarna. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdu.

Jak informuje policja, we wszystkich opisanych wyżej zdarzeniach drogowych kierujący byli trzeźwi. – Słoneczna pogoda i dobre warunki na drodze nie powinny uśpić czujności uczestników ruchu drogowego! Po raz kolejny policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze, nie przecenianie własnych umiejętności podczas prowadzenia pojazdu, a także zachowanie trzeźwości za kierownicą – zwraca się z apelem mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx