R e k l a m a

Tydzień Bibliotek. Za nami warsztaty z książką w Szkole Podstawowej im. KEN w Kurowie

R e k l a m a

Trwają zajęcia przygotowane przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieluniu w ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Jedną z inicjatyw były warsztaty w Szkole Podstawowej w Kurowie.

W dniach 8 i 13 maja 2024 r. w ramach Tygodnia Bibliotek pracownica filii bibliotecznej w Turowie odwiedziła Szkołę Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie. Bibliotekarka Olga Wiśniewska przeprowadziła warsztaty z książką. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas V i VII.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas warsztatów uczestnicy zastanawiali się, czy książka jest jeszcze w naszym codziennym życiu potrzebna. – Wspólnie z uczniami stworzyliśmy słońce z zaletami książek oraz kartę ulubionej lektury. Okazało się, że warto czytać, a świat bez książek byłby nudny. Przedszkolaki natomiast dowiedziały się, jak i z czego powstaje książka oraz wykonały własne. Nie zabrakło gier i zabaw – informuje MiGBP w Wieluniu.

To nie jedyna inicjatywa filii wieluńskiej miejskiej książnicy w ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Filii biblioteczna w Dąbrowie była gospodarzem dwóch spotkań z najmłodszymi czytelnikami. W pierwszym wzięły udział przedszkolaki z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Zielony Listek” w Dąbrowie, a w drugim – dzieci w wieku szkolnym, będące czytelnikami filii. Podczas warsztatów plastycznych uczestnicy wykonali zakładki do książek z kolorowego papieru i pianki dekoracyjnej. Obydwa spotkania przysporzyły wiele radości zarówno dzieciom, jak i osobom im towarzyszącym. Z okazji Dnia Bibliotekarza dzieci z „Zielonego Listka” podarowały bibliotekarce piękną laurkę.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx