R e k l a m a

Drogowy recydywista jechał 121 km/h w terenie zabudowanym. Zapłaci 5 tysięcy złotych

R e k l a m a

15 punktami karnymi i mandatem w kwocie 5000 złotych zakończyła się jazda 34-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Mężczyzna dociskając pedał gazu rozpędził osobowe audi do 121 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy uprawnienia.

We wtorek, 14 maja 2024 roku, policjanci z wieruszowskiej drogówki w Lututowie skontrolowali osobowe audi, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.  Pomiar wskazał, że samochód poruszał się z prędkością 121 km/h w obszarze zabudowanym. Na odcinku, gdzie 34-latek przekroczył prędkość, obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Za kierownicą auta siedział 34-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Zgodnie z taryfikatorem mandat za przekroczenie prędkości powyżej 71 km/h to 2,5 tysiąca złotych. Jednak w tym przypadku kierujący dopuścił się tzw. „drogowej recydywy” i kwota mandatu była dwukrotnie wyższa. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące i do jego konta przypisali 15 punktów karnych – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. Jak dodaje, to nie koniec problemów mężczyzny. Jego konto punktów karnych przekroczyło barierę 24, dlatego czeka go teraz ponowny egzamin sprawdzający kwalifikacje kierowcy.

– Pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy. Prowadząc samochód ze znaczną prędkością, nie dajemy sobie wielu szans na prawidłową reakcję w przypadku wystąpienia nagłego, nieprzewidzianego zdarzenia na drodze. Kierowco, noga z gazu – apeluje asp. Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx