R e k l a m a

Pokłócili się o nielegalnie upolowaną sarnę. Wezwał policję, sam został zatrzymany

R e k l a m a

Policjanci z komisariatu w Osjakowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 51 i 74 lat, podejrzanych o kłusownictwo i zabicie zwierzęcia wbrew przepisom. Mundurowych wezwał jeden z nich, licząc, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności.

We wtorek, 14 maja 2024 roku, około godziny 21:00 wieluńscy stróże prawa otrzymali zgłoszenie, że jeden z mieszkańców gminy Osjaków nielegalnie upolował sarnę. Skierowani na miejsce funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że jego sąsiad w tym dniu zabił sarnę. Mundurowi w miejscu zamieszkania wskazanego 51-latka znaleźli poporcjowane już mięso.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia wyszło na jaw, że 51-latek nie działał sam, a wspólnie ze zgłaszającym 74-latkiem. Mężczyźni najpierw zabili sarnę, którą ranną znaleźli przy ogrodzeniu, a następnie oprawili martwe zwierzę. Później doszło pomiędzy nimi do kłótni odnośnie podziału pozyskanego w ten sposób mięsa. W następstwie tych nieporozumień 74-latek powiadomił funkcjonariuszy o zdarzeniu myśląc, że uniknie w ten sposób odpowiedzialności – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez stróżów prawa i umieszczeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty kłusownictwa z ustawy prawo łowieckie oraz zabicia zwierzęcia wbrew przepisom ustawy o ochronie zwierząt. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx