R e k l a m a

Terytorialsi z 9ŁBOT szkolili się z czarnej taktyki. Chodzi o walkę w terenie miejskim

R e k l a m a

Na terenie 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej właśnie zakończyło się intensywne szkolenie w ramach Mobilnych Zespołów Szkoleniowych (MZSz).

Byli żołnierze wojsk specjalnych, działając w ramach MZSz, prowadzą zajęcia na zaproszenie wszystkich brygad Obrony Terytorialnej. W zajęciach, które zorganizował 93 Batalion Lekkiej Piechoty w Łasku, skoncentrowano się na zagadnieniach związanych z poprawnym zachowaniem się w trakcie działań miejskich. Żołnierze uczyli się zdobywać budynki oraz przemieszczać się w terenie miejskim, co jest kluczowym elementem czarnej taktyki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Czarna taktyka to walka z przeciwnikiem w zamkniętych przestrzeniach, takich jak budynki, pociągi czy samochody. Jest ona nieodzowna podczas działań kontrterrorystycznych, ratowania zakładników i zatrzymań wysokiego ryzyka. Taktyka ta charakteryzuje się dążeniem do maksymalnej efektywności wobec przeciwnika, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa osób postronnych i zakładników – wyjaśnia Joanna Pilas z 9ŁBOT.

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej nabyli umiejętność przemieszczenia się po budynkach, która jest nie tylko kluczowym elementem taktyki czarnej, ale również podstawową umiejętnością każdego żołnierza. Efektywne poruszanie się w takich warunkach zapewnia przewagę taktyczną i zwiększa szanse na sukces operacyjny. Weterani, poprzez swoje doświadczenie, uczą żołnierzy jak działać szybko i skutecznie, minimalizując ryzyko i maksymalizując skuteczność operacji.

– Dzięki takim szkoleniom żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zyskują nieocenioną wiedzę i umiejętności, które pozwolą im lepiej służyć i chronić społeczność lokalną w sytuacjach kryzysowych. Kursy takie jak ten są dowodem na ciągłe doskonalenie się polskich sił zbrojnych i ich zdolności do skutecznego działania w różnorodnych warunkach bojowych – podkreśla Joanna Pilas.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,671fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx