R e k l a m a

10-letni Damian udzielił pomocy mężczyźnie, który upadł i nie dawał oznak życia

R e k l a m a

W gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie gościł młody bohater, którego zachowanie jest godne uznania i naśladowania. Komendanci jednostki podziękowali 10-letniemu chłopcu za wzorową postawę, jaką przejawił wobec leżącego mężczyzny.

Czasem pośpiech, styl życia i panująca obojętność w tle otaczającej nas codzienności powoduje, że dorośli ludzie zapominają o prawdziwym człowieczeństwie wobec drugiego człowieka. O wartościach, które należy pielęgnować każdego dnia i nigdy o nich nie zapominać.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wzorową postawą, odwagą i odpowiedzialnością wykazał się młody mieszkaniec Pajęczna, który widząc sytuacje zagrażającą życiu zadzwonił na numer alarmowy i udzielił pomocy. 17 maja 2024 roku wieczorem do dyżurnego pajęczańskiej policji z Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie od 10-letniego chłopca, dotyczące leżącego na chodniku mężczyzny.

– Chłopiec zauważył jak mężczyzna upada i uderza głową w krawężnik. Mężczyzna nie ruszał się i nie dawał żadnych oznak życia. 10-latek podbiegł, próbował nawiązać rozmowę, jednak bezskuteczną i wówczas zadzwonił na numer alarmowy. Pomimo stresującej sytuacji chłopiec odpowiedział na wszystkie zadane przez operatora pytania – relacjonuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

W trakcie oczekiwania na pomoc mężczyzna odzyskał przytomność, a na miejscu zdarzenia pojawiła się żona poszkodowanego i patrol policji. Mężczyźnie na szczęście nie stało się nic poważnego. Emocje towarzyszące zaistniałej sytuacji nie zakończyły się na tym dniu. Dwa dni później chłopiec zadzwonił do komendy w Pajęcznie i zapytał o zdrowie mężczyzny.

– Jesteśmy dumni, że mamy wokół siebie młodych ludzi, którzy w sytuacji kryzysowej postępują wzorowo i są przykładem do naśladowania dla innych – podkreśla Wioletta Mielczarek. 22 maja 2024 roku w pajęczańskiej komendzie zorganizowano spotkanie z 10-letnim bohaterem. Komendant, insp. Karol Mielczarek oraz jego zastępca, mł. insp. Jarosław Słok podziękowali Damianowi Siajkowskiemu za wzorową, godną naśladowania postawę. Rodzicom z kolei gratulowali właściwego wychowania syna.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,672fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx