R e k l a m a

Inwestycje na drogach krajowych w województwie łódzkim. Priorytetem rozbudowa A2

R e k l a m a

Wybudowanie dodatkowych pasów ruchu na autostradzie A2 między Łodzią i Warszawą to jedno z priorytetowych zadań, jeśli chodzi o planowe inwestycje na drogach krajowych w woj. łódzkim. W planach nie brakuje też budowy innych dróg, w tym obwodnicy Wielunia.

46-kilometrowy odcinek autostrady A2 od węzła Łódź Północ do granicy z województwem mazowieckim zostanie unowocześniony i zyska nowy standard. Nowością przy realizacji tej inwestycji będzie wykonanie zasilania infrastruktury z systemów pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł energii. – Aktualnie trwają zaawansowane prace nad dokumentacją niezbędną do ogłoszenia przetargu na prace budowlane, co powinno nastąpić w pierwszych miesiącach przyszłego roku – informuje GDDKiA.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Drogi ekspresowe S12 i S74

Jeszcze w lecie do GDDKiA ma trafić uzupełniony raport środowiskowy, co oznacza, że w przyszłym roku uzyskana zostanie prawomocna decyzja środowiskowa dla dróg ekspresowych S12 i S74 na terenie województwa łódzkiego. S12 ma łączyć się na południe od Piotrkowa Trybunalskiego z autostradą A1 i biec przez Sulejów oraz Opoczno w kierunku Radomia. Z kolei S74 połączy się z S12 w pobliżu Opoczna i poprowadzi przez województwo świętokrzyskie do podkarpackiego. Decyzja obejmuje obie te drogi. Ich łączna długość na terenie województwa łódzkiego będzie wynosiła ok. 85 km.

Rozbudowa DK60

Trwają również przygotowania do rozbudowy 20-kilometrowego odcinka DK60 między Topolą Królewską i Kutnem. Droga uzyska m.in. nową konstrukcję oraz liczne urządzenia BRD. Na niewielkim odcinku poprowadzona zostanie nowym śladem. Wybudowanych zostanie siedem rond, a nad torami kolejowymi pojawi się wiadukt. Aktualnie trwa oczekiwanie na decyzję ZRID.  

Obwodnice

Zgodnie z założeniami rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 kontynuowane są prace, by dzięki nowym obwodnicom wyprowadzić ruch z pięciu miejscowości: Błaszek w ciągu DK12, Brzezin w ciągu DK72, Łowicza w ciągu DK14/70/92, Srocka w ciągu DK12/91 oraz Wielunia w ciągu DK45. 

W przypadku obwodnicy Srocka etap przygotowań dobiegł końca, aktualnie trwa oczekiwanie na potwierdzenie finansowania. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe obwodnice, trwa etap uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Dla Błaszek, Wielunia i Brzezin ma to nastąpić jeszcze w tym roku, a w przypadku Łowicza – w drugiej połowie 2025 roku. 

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,671fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx