R e k l a m a

Wieluń: Grzegorz Żabicki zajął miejsce Joanny Skotnickiej-Fiuk w Radzie Miejskiej

R e k l a m a

Za nami druga sesja Rady Miejskiej w Wieluniu w kadencji 2024 – 2029. Jednym z ważniejszych punktów porządku obrad było złożenie ślubowania przez radnego Grzegorza Żabickiego.

Grzegorz Żabicki (Łączy nas Wieluń) zajął miejsce Joanny Skotnickiej-Fiuk, która dostała się do Rady z tego samego ugrupowania i okręgu, ale zrezygnowała z objęcia mandatu, gdyż dalej będzie pełnić funkcję wiceburmistrza. Skotnicka-Fiuk, podobnie jak Żabicki, startowała w wyborach do Rady z okręgu nr 2, w którym otrzymała 174 głosy wyborców. Na Grzegorza Żabickiego zagłosowały natomiast 132 osoby.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

To już druga zmiana składu Rady Miejskiej w Wieluniu w stosunku do pierwotnych wyników wyborów. Już od pierwszej sesji miejsce burmistrza Pawła Okrasy w Radzie objął Paweł Walczybok. Tym samym skład Rady przedstawia się następująco:

  • Radni z list komitetu Prawo i Sprawiedliwość: Tomasz Akulicz, Rafał Dudziński, Justyna Godszling-Graczyk, Katarzyna Hurylska, Jacek Kazimierczak.
  • Radni z list komitetu Łączy nas Wieluń: Andrzej Gęsiak, Bogna Kanicka-Parnowska, Bronisław Mituła, Paweł Walczybok, Grzegorz Żabicki.
  • Radni z list komitetu Przyjazna Gmina: Ryszard Budzyna, Robert Kaja, Radosław Wojtuniak.
  • Radni z list komitetu Obywatelski Wieluń: Krzysztof Gagatek, Zbigniew Rybczyński, Jarosław Stępień.
  • Radni z list komitetu Trzecia Droga: Bartłomiej Panek, Marcin Topór.
  • Radni z list komitetu Koalicja Wieluńska: Wojciech Krzemiński, Tomasz Kulicki.
  • Radny z list komitetu Wspólnota Ziemi Wieluńskiej: Ryszard Radziwołek.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,671fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx