R e k l a m a

Za nami piknik KGW w Ruścu. Specjalnym gościem marszałek Grzegorz Schreiber

R e k l a m a

Koła gospodyń wiejskich z województwa łódzkiego od dawna wyróżniają się swoimi talentami kulinarnymi, oryginalnymi strojami i kreatywnością, a teraz – podczas pikników czy festynów – będą się też wyróżniać dzięki jednakowym namiotom wystawienniczym. Namioty to nagrody za promocję naszego regionu i jego kultury, czyli za udział w dożynkach wojewódzkich. W niedzielę, 2 czerwca, w Ruścu kolejna grupa gospodyń odebrała wyróżnienia, które przekazał marszałek Grzegorz Schreiber.

Wyróżnione koła nie zawiodły i na niedzielnym pikniku stawiły się w większości w swoich „firmowych” strojach i pięknych wiankach. – Od dawna wiedziałem, że jesteście mistrzyniami kuchni, że tworzycie piękne wieńce, a w tym roku okazało się, że jesteście bardzo kreatywne, jeżeli chodzi o modę – mówił marszałek, nawiązując do konkursu „Modna gospodyni pięknym życie czyni”, podczas którego panie prezentowały zaprojektowane i wykonane przez siebie nowoczesne stroje inspirowane kulturą ludową.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Nagrodą za udział były namioty wystawiennicze, które otrzymało 120 KGW z całego województwa. Teraz takie same namioty otrzyma kolejne 100 kół, czyli laureatki kolejnego konkursu „KGW – Ambasadorki Województwa Łódzkiego”, przez który organizatorzy chcieli docenić aktywność pań na rzecz popularyzacji dziedzictwa kulturowego Łódzkiego. Nagrodzone panie bardzo cieszyły się z praktycznych nagród, które będą wykorzystywać do promocji swojej działalności.

– Jesteśmy bardzo aktywne, często bierzemy udział w różnych festynach i piknikach, a do tego nasze koło, jako jedyne z Łódzkiego będzie reprezentować województwo w konkursie o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP – mówi Anna Jurek z KGW Mogilno Małe. – Ten namiot nam się przyda już 15 czerwca na Dniach Dobronia i na festiwalu Pociąg do Kolumny.

Jeszcze szybciej, bo już za tydzień podczas Bitwy Regionów w Gorzkowicach swój nowy namiot rozstawi KGW z Niedyszyna. – W dożynkach wojewódzkich bierzemy udział od 2020 roku i w tym roku też się wybieramy, już z nowym namiotem – mówi Magdalena Paździej, wiceprzewodnicząca koła.

Łącznie w niedzielę nagrody i gratulacje od marszałka odebrało 27 kół z siedmiu powiatów m.in. pajęczańskiego i łaskiego. Panie, razem z mieszkańcami Ruśca wzięły też udział w pikniku z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Były atrakcje dla dzieci, konkursy dla dorosłych i  część gastronomiczna, ale tym razem to gospodynie były naszymi gośćmi.

Obowiązkowo był także punkt informacji o funduszach unijnych. Cieszył się zainteresowaniem mieszkańców, którzy korzystają z dofinansowania unijnego m.in. na montaż instalacji OZE.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,671fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx