R e k l a m a

Oszuści podszywają się pod szefów policji i prokuratury. Rozsyłają fałszywe e-maile

R e k l a m a

Cyberprzestępcy rozsyłają wiadomości e-mail, pochodzące rzekomo od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia oraz Prokuratora Generalnego Adama Bodnara. O zagrożeniu informuje Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

Oszuści za pośrednictwem fałszywych wiadomości nakłaniają adresatów do udzielenia natychmiastowej odpowiedzi na wezwanie, stanowiące załącznik do wiadomości e-mail. W celu uwiarygodnienia swojej wiadomości przestępcy podpisują ją jako pochodzącą od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia oraz Prokuratora Generalnego Adama Bodnara.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Do wysyłanych przez oszustów wiadomości jest dołączany załącznik w formacie pdf. Z jego treści wynika, że osoba, która jest adresatem wiadomości, jest podejrzana o dokonanie przestępstw związanych z treściami pornograficznymi i jest zobowiązana do udzielenia odpowiedzi.

– Cała korespondencja w rzeczywistości jest próbą oszustwa i zastraszenia odbiorcy. Jej celem może być kradzież naszych danych czego konsekwencją może być utrata naszych pieniędzy. Opisywane maile zawierają nieprawdziwe informacje. Polska policja nie jest ich autorem – przestrzega w komunikacie na ten temat Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

– Nawet jeżeli popełniłeś czyn karalny, to policja w ramach prowadzonego postępowania wykonuje czynności procesowe szczegółowo opisane w Kodeksie Postępowania Karnego. O wszelkiego rodzaju wezwaniach, wszczęciu postępowania czy złożeniu wyjaśnień na piśmie nie informujemy poprzez pocztę elektroniczną – zaznacza CBZC. – Ponadto dołączone do maila pliki mogą zawierać szkodliwe oprogramowanie, dlatego zalecamy nie otwierać takich załączników.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,671fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx