R e k l a m a

Premier: Cmentarze zamknięte w najbliższą sobotę, niedzielę i poniedziałek. Czekamy na szczepionkę

R e k l a m a

Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że cmentarze będą zamknięte w najbliższą sobotę, niedzielę i poniedziałek (31 października, 1 i 2 listopada).

– Pytacie nas, co z dniem Wszystkich Świętych. Podjęliśmy decyzję, że dzień poprzedzający, dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będą dniami, kiedy cmentarze będą zamknięte – poinformował dzisiaj szef rządu. I zaznaczył, że chodzi o to, aby liczba nowych zakażeń nie rosła.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Praca zdalna i seniorzy

Mateusz Morawiecki zapowiedział też, że od poniedziałku jak największa liczba osób ma pracować zdalnie. W przypadku pracowników administracji publicznej, których praca nie wymaga obecności na miejscu, wykonywanie obowiązków z domu ma stać się standardem. Natomiast w przypadku prywatnych pracodawców, premier zwrócił się z prośbą o wysłanie jak największej liczby pracowników do pracy zdalnej.

Premier zaapelował również do seniorów. – Musicie pozostać w domach. Nie spotykać się z dziećmi, wnukami, młodzieżą. Od tego zależy wasze życie – przestrzegał Mateusz Morawiecki.

Szczepionka już w styczniu?

Premier zwrócił się też do wszystkich, w tym protestujących w ostatnim czasie, o pozostanie w domach. Jak zaznaczył, chodzi o to, by dotrwać do powstania szczepionki przeciwko koronawirusowi, która – jak zapowiedział – być może będzie dostępna już w styczniu przyszłego roku. Szczepienia przeciwko COVID-19 mają być dobrowolne.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Srovid
3 lat temu

W dupe niech sobie wsadzi tą szczepionke…

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx