R e k l a m a

Linia kolejowa przebiegająca przez Działoszyn zyska na znaczeniu

R e k l a m a

Z prędkością nawet 140 km/h pojadą pociągi po zmodernizowanych torach przez Działoszyn i Rusiec. Prace już się rozpoczęły.

Jak informuje nas zarządca infrastruktury, PKP PLK podpisały we wrześniu 2019 roku dwie umowy na zaprojektowanie i wykonanie robót na ponad 100-kilometrowym odcinku linii Kalina (Herby Nowe) – Rusiec Łódzki – Zduńska Wola Karsznice. Po zakończeniu prac projektowych wykonawcy rozpoczęli roboty budowlane, które zakończą się w połowie 2023 roku.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Wykonawca rozpoczął roboty na 14-kilometrowym odcinku od miejscowości Kalina do stacji Herby Nowe i Wręczyca. Prace trwają także na 11-kilometrowym szlaku Miedźno – Działoszyn. Roboty obejmują też łącznicę 704 Herby Stare – Herby Nowe – informuje nas Martyn Janduła z PKP PLK.

Remont powoduje też utrudnienia w kursowaniu dalekobieżnych pociągów przez Wieluń i Wieruszów, o czym szerzej pisaliśmy tutaj: Jak długo jeszcze potrwają utrudnienia dla pasażerów PKP Intercity z naszego regionu?

Efektem prac prowadzonych na linii przebiegającej przez Działoszyn ma być lepsza oferta przewozów pasażerskich oraz zwiększenie możliwości transportowych kolei między Śląskiem a portami Trójmiasta.

– Przebudowane tory i nowe urządzenia zabezpieczające umożliwią prowadzenie pociągów pasażerskich z prędkością do 140 km/h, a towarowych do 120 km/h. Zwiększy się również przepustowość trasy, tzn. pojedzie więcej składów. Sprawny przewóz ładunków wpłynie na rozwój gospodarki i regionu. Inwestycja zwiększy konkurencyjność kolei w stosunku do innych gałęzi transportu – przekonuje nasz rozmówca z PKP PLK.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx