R e k l a m a

Region: Wirtualna kawa z organizacjami pozarządowymi. Będzie lepsza współpraca NGO z samorządami?

R e k l a m a

Przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych spotkali się podczas panelu dyskusyjnego on-line. Organizatorem wydarzenia była Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Wieluniu, która chce wspierać oddolne inicjatywy w naszym regionie.

Pierwsze wirtualne spotkanie przy kawie dla lokalnych przedstawicieli NGO (z ang. non-government organisations, tłum. organizacje pozarządowe) zorganizowano w środowy wieczór. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się czegoś więcej o funkcjonowaniu Rady – jej zadaniach, celach i możliwościach, jak również dotychczasowych dokonaniach i planach na przyszłość.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Przy pysznej kawie, wypitej we własnych domach prezentowaliśmy działania poszczególnych organizacji oraz źródła finansowania swoich działań – informują przedstawiciele Rady.

Uczestnicy spotkania poruszyli kilka ciekawych tematów, takich jak sposoby współpracy organizacji pozarządowych z samorządami. Pojawiły się istotne wątki dotyczące inicjatywy lokalnej, funduszu sołeckiego, działań młodzieży, jak również aktywnego współdziałania na rzecz innych.

– „Czas na kawę” okazał się cennym pomysłem, który nie tylko zbudował nowe relacje, znajomości i możliwości, ale także pomysły na wspólne spotkania. Jak powiedział jeden z uczestników, tak naprawdę do tej pory nie było jeszcze okazji podyskutować na te tematy – podkreślają przedstawiciele Rady. I już teraz zapraszają wszystkich zainteresowanych na kolejne, styczniowe spotkanie.

Warto dodać, że w wirtualnym spotkaniu gościnnie wziął udział Kacper Kos z powiatu wieruszowskiego, o którego inicjatywach pisaliśmy już w serwisie INFO Wieluń. Wsparciem merytorycznym dla lokalnych organizacji służyła Małgorzata Stępień-Dudek, doradczyni w Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx