R e k l a m a

Apel o pomoc dla rodziny Ciężkich ze Skomlina. Odzew przerósł oczekiwania organizatorów

R e k l a m a

13 grudnia doszło do pożaru, który strawił całe wyposażenie mieszkania oraz rzeczy osobiste rodziny Ciężkich ze Skomlina. Lokalne organizacje od razu ruszyły z apelem o pomoc. „Akcja totalnie przerosła nasze oczekiwania” – mówią teraz zadowoleni organizatorzy.

Przypomnijmy. 13 grudnia 2020r. miał miejsce pożar, w konsekwencji którego dach nad głową stracili państwo Gabriela i Tomasz Ciężcy ze Skomlina wraz z trójką dzieci. Wkrótce potem lokalne organizacje ogłosiły akcję pomocy poszkodowanym. Akcję poprowadziły: Szkoła Podstawowa w Skomlinie, Przedszkole w Skomlinie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Skomlinie. Również i my zachęcaliśmy do pomocy potrzebującym.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Akcja totalnie przerosła nasze oczekiwania. Od razu zaczęły pojawiać się pierwsze wpłaty na konto, pojawiło się również kilkadziesiąt wiadomości z informacjami o chęci udzielenia pomocy rzeczowej – piszą w mediach społecznościowych strażacy z OSP Skomlin. Jak podkreślają, są pod wielkim wrażeniem dobrych serc ludzi oraz chęci niesienia pomocy.

– Pisali do nas ludzie z gminy Skomlin, z powiatu wieluńskiego, pisali również ludzie z drugiego końca kraju, których prywatnie kompletnie nie znamy. Odzew był niesamowity – cieszą się strażacy.

Jak się okazało, w pewnym momencie zgłoszeń dotyczących pomocy rzeczowej było tak wiele, że trzeba było podjąć decyzję o zebraniu całego tego dobra w jedno miejsce. Sprawą organizacji pomocy oraz porządkowania wszystkich zgłoszeń zajęła się Ewelina Walczak z GOPS-u w Skomlinie. Jak informują organizatorzy, na chwilę obecną zbiórka rzeczy materialnych (ubrań, urządzeń RTV, mebli) została zawieszona. Jednocześnie nadal trwa zbiórka pieniędzy do puszek i na konto.

W akcję pomocy zaangażowali się m.in. strażacy z OSP Mokrsko, którzy zorganizowali zbiórkę pieniężną. Zaangażowanie i ofiarność mieszkańców Mokrska pozwoliła zebrać łącznie ponad 2600 zł. Pomoc popłynęła też ze strony grup Wheelie Team Wieluń oraz Nocna Jazda Bez Celu: Wieluń i okolice. Motocykliści i kierowcy zorganizowali spot charytatywny, podczas którego udało się zebrać 650 zł.

Jak informują organizatorzy, w dalszym ciągu można pomóc, wpłacając pieniądze na konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Skomlinie: 42 9244 0003 4040 1140 2000 0020 z dopiskiem „Pomagamy Gabrysi i Tomkowi”. Całość zebranych środków zostanie przekazana na remont mieszkania państwa Ciężkich.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx