R e k l a m a

Od jutra będzie można w Wieluniu oddać osocze

R e k l a m a

Osoby, które przeszły zakażenie COVID-19, będą mogły oddać w Wieluniu swoje osocze. W ten sposób pomogą innym chorym, zarażonym koronawirusem.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi informuje, że od 12 stycznia w Oddziale Terenowym w Wieluniu (ul. Sieradzka 56) będzie można oddać osocze. Chętni proszeni są o kontakt telefoniczny celem umówienia indywidualnej wizyty pod numerem telefonu: 43 842 79 49.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Punkt Pobierania Krwi w Wieluniu jest czynny od poniedziałku do piątku od 7:00 do 14:35 (oprócz pierwszego piątku miesiąca). Rejestracja natomiast odbywa się od poniedziałku do piątku od 7:10 do 9:30.

Przypomnijmy, że oddawanie osocza w Wieluniu jest możliwe dzięki niedawnemu zakupowi specjalistycznego separatora – pisaliśmy o tym więcej tutaj. Nowoczesny sprzęt kosztował kilkaset tysięcy złotych.

– Dzięki temu urządzeniu ozdrowieńcy z powiatu pajęczańskiego, wieruszowskiego, wieluńskiego i części sieradzkiego, chcący podzielić się bezcenną cząstką siebie z chorymi na COVID-19, nie będą musieli już jeździć do stacji w Łodzi, poświęcając na to bezcenny czas i niemałe koszty – ocenił zaangażowany w pozyskanie urządzenia poseł Paweł Rychlik.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx