R e k l a m a

Zmiana obostrzeń. Część uczniów wróci do szkół po feriach

R e k l a m a

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował dzisiaj o zmianie obostrzeń w zakresie nauczania stacjonarnego. Część uczniów wróci do szkół.

Minister powiedział, że od 18 stycznia br. utrzymane będą wszystkie dotychczas obowiązujące obostrzenia, za wyjątkiem jednego. Do szkół w ramach nauczania stacjonarnego wrócą uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Widmo trzeciej fali (zachorowań – przyp. red.) jest realne, państwa podejmują decyzje konserwatywne, asekuracyjne. Z drugiej strony sytuacja w Polsce wygląda stabilnie, nie ma drastycznego skoku zachorowań – poinformował minister podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Jak mówił, przed podjęciem decyzji o powrocie części uczniów do szkół dokładnie przeanalizowano wszystkie argumenty za i przeciw, opierano się też na modelach prognostycznych rozwoju epidemii.

– Doszliśmy do wniosku, że najbardziej nieśmiałym krokiem, który możemy wykonać i nie stanowi zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3 – ogłosił dziś minister Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, że pierwotnie co najmniej do 17 stycznia br. miały obowiązywać zasady ogłoszonej niespełna miesiąc temu „narodowej kwarantanny” (czytaj więcej na ten temat). Jak dowiedzieliśmy się dzisiaj, wszystkie ogłoszone wówczas obostrzenia zostają przedłużone, za wyjątkiem powrotu najmłodszych dzieci do nauki stacjonarnej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx