R e k l a m a

Powiat wieluński: Będzie wirtualne spotkanie w sprawie inicjatywy lokalnej

R e k l a m a

Społecznicy z powiatu wieluńskiego zachęcają do udziału w kolejnej Wirtualnej Kawie z NGO. Tym razem tematem spotkania będzie inicjatywa lokalna.

Spotkanie, które poprowadzi ekspert z Centrum OPUS, ma odbyć się 20 stycznia 2021r. (środa) o godz. 17:00 na platformie Google Meet. Organizatorem wydarzenia, na które zaproszeni są przedstawiciele wszystkich organizacji pozarządowych z naszego powiatu, jest Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak przekonują organizatorzy spotkania, pomimo ustawowego obowiązku, w praktyce inicjatywa lokalna wdrożona jest w zaledwie kilku gminach w naszej okolicy. Tymczasem jest to ciekawe rozwiązanie dla mieszkańców miast i sołectw, którego idea przypomina nieco dawny „czyn społeczny”. Mieszkańcy zaangażowani w inicjatywę lokalną mogą dzięki wsparciu finansowemu budować boiska do gry w siatkówkę plażową, stawiać ławki, układać chodniki wokół świetlic, tworzyć siłownie plenerowe, remontować pomieszczenia, ale także jeździć na wycieczki, organizować warsztaty lub przedstawienia.

Aby wziąć udział w wirtualnym spotkaniu przy kawie, należy do 20 stycznia do godz. 16:30 przesłać na adres ngo.wielun@gmail.com wiadomość zawierającą adres e-mail, na który ma zostać wysłany link do spotkania.

Warto dodać, że to już drugie w ostatnim czasie wirtualne spotkanie organizowane przez Radę. Podczas poprzedniego, o którym więcej przeczytacie tutaj, również poruszono kilka ciekawych zagadnień związanych z aktywnym współdziałaniem na rzecz lokalnej społeczności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx