R e k l a m a

Wieluń: Kolejna manifestacja Strajku Kobiet w centrum miasta [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Znów głośno przypomniały o swoich postulatach osoby związane z inicjatywą Strajku Kobiet. Do manifestacji doszło w piątek o 19:00 na placu Legionów w Wieluniu.

Choć inicjatywa dotyczy głównie kobiet, w opisie wydarzenia na Facebooku organizatorzy zwrócili się również do mężczyzn:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

„Teraz chcą odebrać prawo do samodecydowania o ciąży w ciężkich przypadkach kobietom. Panowie – robią to Waszym najdroższym matkom, żonom, córkom. Gdzie jest wolność, równość, braterstwo? Reagujmy w zjednoczeniu, następnym razem mogą przyjść po Ciebie!”

Na stronie wydarzenia nie zabrakło też apelu związanego z aktualną sytuacją epidemiczną:

„W ramach tego spontanicznego spotkania należy bezwzględnie mieć maseczkę, utrzymywać możliwy dystans. Przed wyjściem z domu zmierz temperaturę, jak masz powyżej 37 st. – zostań w domu. Absolutnie nie powinny przychodzić osoby na kwarantannie, które miały kontakt z chorymi lub które mają jakiekolwiek objawy przeziębieniowe!” – przestrzegali organizatorzy.

Podczas piątkowego spotkania zadbano o odpowiednie nagłośnienie, dzięki czemu uczestnicy protestu mieli możliwość wypowiedzenia się w ważnych dla siebie sprawach. Na transparentach można było zobaczyć takie hasła, jak: „Stop piekłu kobiet”, „Wolność wyboru zamiast terroru”, „Nie jestem zwolenniczką aborcji. Jestem orędowniczką prawa do wolnego wyboru”. Z głośnika popłynęły też antyrządowe piosenki.

Przypomnijmy, że temat protestów kobiet wrócił w ostatnim czasie za sprawą publikacji kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw. Sprawiło to, że wyrok stał się aktualnie obowiązującym prawem na terenie Polski. Poprzednie podobne wydarzenie odbyło się w centrum Wielunia 28 stycznia br. (czytaj więcej na ten temat i zobacz zdjęcia).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Lukas Podolski
3 lat temu

I ta utyta patologiczna K po raz kolejny w centrum uwagi.
Czy ktoś może wreszcie znaleźć jej zajęcie.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx