R e k l a m a

Protest w centrum Wielunia. Kobiety znów dały o sobie znać [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Wieczorem 28 stycznia, po dłuższej przerwie, znów spotkali się w Wieluniu przeciwnicy decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Powodem protestu było niedawne opublikowanie kontrowersyjnego wyroku w Dzienniku Ustaw.

Sprawa wyroku Trybunału Konstytucyjnego odbiła się w Wieluniu szerokim echem zwłaszcza jesienią 2020 roku. To właśnie wówczas przez miasto przeszły dwa ogromne marsze przeciwników tej decyzji (czytaj więcej o pierwszym marszu, jak również czytaj więcej o drugim marszu).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Tym razem protestujący spotkali się na placu Legionów, skąd przeszli przed dom posła Prawa i Sprawiedliwości Pawła Rychlika. Tam głośnymi okrzykami dali wyraz swojemu niezadowoleniu, lecz nie spotkali się z żadną odpowiedzią. Po kilku minutach grupa wróciła na plac Legionów.

Manifestację zabezpieczało kilka patroli policji, ale nie doszło do żadnych poważnych incydentów. Jak zapowiedzieli protestujący, mają w planach zorganizowanie w Wieluniu znanych już z jesieni ubiegłego roku blokad dróg.

Dlaczego protest odbył się akurat teraz?

Temat wrócił za sprawą publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw. Po publikacji wyroku swoją moc stracił przepis zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Oznacza to, że nastąpiła wówczas w Polsce faktyczna zmiana uregulowań prawnych, dotyczących aborcji w wyżej wymienionych przypadkach.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx