R e k l a m a

Co ze szkołami po 15 lutego? Będą działać jak dotychczas

R e k l a m a

Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, od 15 lutego br. przez najbliższe dwa tygodnie szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach.

Tym samym nadal w trybie stacjonarnym będą uczyć się dzieci z klas I-III szkół podstawowych, zaś pozostałe grupy uczniów będą pobierać naukę w trybie zdalnym. Utrzymane zostaną też zasady działania szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Dzieci uczęszczające do przedszkoli oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych, od 15 lutego 2021 roku nadal będą miały zajęcia stacjonarne w placówkach i w szkołach. Zajęcia będą odbywać się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Z kolei uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych, a także szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do końca lutego br. będą uczyć się zdalnie. Wyjątki dotyczą jedynie kształcenia zawodowego.

Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, kolejnych decyzji dotyczących funkcjonowania szkół i placówek oświatowych można spodziewać się pod koniec lutego.

Przypomnijmy też, że od 12 lutego br. obowiązują w Polsce nowe przepisy dotyczące restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Część branż została odmrożona. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj (kliknij).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx