R e k l a m a

Wniosek klubu Łączy Nas Wieluń nie zyskał akceptacji rady. Tomasz Akulicz zostaje na stanowisku

R e k l a m a

Wniosek o odwołanie Tomasza Akulicza z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieluniu nie zyskał akceptacji radnych. Specjalną sesję w tej sprawie zwołano z inicjatywy radnych Łączy Nas Wieluń oraz radnego Franciszka Dydyny.

Wnioskujący zarzucali przewodniczącemu stronniczość oraz doprowadzanie do większych podziałów wśród radnych. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj (kliknij). Jako, że głosowanie nad odwołaniem przewodniczącego jest tajne, radni nie mogli obradować on-line i musieli spotkać się w sali obrad. Sesję zwołano na godzinę 15:30 w środę, 3 marca.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas sesji Tomasz Akulicz przekazał prowadzenie obrad swojemu zastępcy, Piotrowi Radowskiemu. Następnie uzasadnienie wniosku o odwołanie Akulicza odczytał radny Grzegorz Żabicki (Łączy Nas Wieluń). Obszerne fragmenty tego uzasadnienia można przeczytać w naszym poprzednim artykule na ten temat (kliknij), zatem nie będziemy cytować go ponownie.

Głos w obronie Tomasza Akulicza zabrał natomiast radny Tomasz Grajnert (Prawo i Sprawiedliwość). Podkreślał, że błędy w prowadzeniu sesji zdarzały się już wcześniej i zdarzać będą, a Akulicz mierzy się ponadto z niełatwym zadaniem prowadzenia sesji on-line. Wspomniał też, że w uzasadnieniu wniosku o odwołanie przewodniczącego widzi więcej hipokryzji, niż samego uzasadnienia.

– Dziękuję kolegom radnym za ten wniosek, a w szczególności za uzasadnienie. Jest tam mowa o organach gminy, które powinny współdziałać – zaczął Tomasz Grajnert. – Mam nadzieję, że weźmiecie sobie państwo głęboko do serca właśnie to, że powinny współdziałać. Jeśli chodzi o konflikty i ich rozwiązywanie, to nie jest to tylko sprawa przewodniczącego rady miejskiej, ale chodzi naprawdę o wszystkich – zaznaczył Grajnert.

Ostatecznie radni po kolei podchodzili do urny, do której wrzucali swoje głosy w sprawie odwołania przewodniczącego. Za odwołaniem zagłosowało 7 radnych, przeciw było 12. Był też jeden głos nieważny, jedna osoba z kolei wstrzymała się od głosu.

Tym samym ujawniło się to, o czym pisaliśmy wcześniej – że członkowie ugrupowania Łączy Nas Wieluń nie mają większości w radzie, by przegłosować odwołanie przewodniczącego samodzielnie. Z kolei pozostali radni dobrze oceniają Tomasza Akulicza w roli przewodniczącego rady. Dał temu wyraz radny Piotr Radowski, który po ogłoszeniu wyniku głosowania pogratulował Akuliczowi i podkreślił, że przewodniczący nadal cieszy się zaufaniem radnych.

Na koniec głos zabrał również sam zainteresowany. Tomasz Akulicz podziękował radnym za ich zaufanie do niego.

– Dziękuję za wszystkie dobre słowa, które w ostatnim czasie do mnie docierały. Dziękuję również za słowa krytyki – zaznaczył Tomasz Akulicz. I dodał, że weźmie sobie do serca również i te słowa, które padały podczas sesji oraz znalazły się między innymi w uzasadnieniu wniosku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx