R e k l a m a

Wojewoda łódzki o sytuacji epidemicznej w województwie. Więcej łóżek covidowych

R e k l a m a

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej o bieżącej sytuacji epidemicznej w województwie. Mówił też o rozwoju sytuacji oraz działaniach planowanych w związku z trzecią falą epidemii.

– Liczba zakażeń i hospitalizacji wzrasta. Jest to czas naszej wspólnej odpowiedzialności – powiedział wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. – To czas przestrzegania obostrzeń sanitarnych, czyli dezynfekcji, dystansu i noszenia maseczek. Im mniej zakażeń, tym mniej stanów ciężkich. Im mniej stanów ciężkich, tym mniej problemów w działalności szpitali. Tym samym więcej żyć uratowanych – podkreślał wojewoda.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Obecnie województwo łódzkie dysponuje blisko 13 tysiącami łóżek szpitalnych, z czego ponad 2 tysiące to łóżka covidowe. Tych ostatnich pod koniec obecnego tygodnia ma być już 2,5 tysiąca. Na podstawie decyzji wojewody łódzkiego od 1 do 22 marca baza łóżek dla pacjentów z z COVID-19 na drugim poziomie zabezpieczenia zostanie zwiększona z 1410 łóżek do 1712 łóżek, czyli o 302 miejsca.

Urząd wojewódzki informuje o przywróceniu łóżek covidowych w kolejnych placówkach, czyli w szpitalach: im. Biegańskiego, Jonschera, Pirogowa, MSWiA,  Chorób Płuc im. Bł. Ojca Rafała Chylińskiego w Łodzi, a także w szpitalach w: Pajęcznie, Sieradzu, Skierniewicach, Rawie Mazowieckiej, Tomaszowie Maz. i Tuszynie.

Władze wojewódzkie w ramach przygotowań do nadejścia trzeciej fali zdecydowały o wzmocnieniu potencjału naszego województwa pod względem ochrony zdrowia. Zakupiono m.in.: 388 respiratorów, 220 urządzeń do wysokoprzepływowej terapii tlenem, 240 łóżek do intensywnej terapii, 9 tomografów komputerowych, 10 nowych instalacji tlenowych i 34 ambulanse.

Jak informuje urząd wojewódzki, w najbliższych dniach prawdopodobnie konieczna będzie decyzja o otwarciu szpitala tymczasowego. Obiekt powstał w listopadzie w trakcie drugiej fali pandemii, by ratować życie i zdrowie mieszkańców województwa łódzkiego (czytaj więcej na ten temat). Warto też dodać, że w szpitalu tymczasowym w hali Expo odbywają się obecnie szczepienia.

 – Ten szpital wykonuje tak dużo szczepień, że nie ma możliwości, żebyśmy z niego zrezygnowali – zaznaczył wojewoda Bocheński. I dodał, że szczepienia są naszą drogą do wyjścia z epidemii. – W najbliższym czasie poinformujemy o nowej lokalizacji. Wszystkie osoby, które zapisały się na szczepienia zostaną poinformowane i przekierowane. Żadne szczepienia nie zostaną utracone, a zmieni się jedynie lokalizacja. Ta czynność jest potrzebna, żeby uruchomić szpital – oświadczył wojewoda.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx