R e k l a m a

Nietrzeźwy kierowca z zakazem sądowym jechał golfem w gminie Biała

R e k l a m a

Jak co roku, policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania „Wielkanoc 2021”. Na drogach powiatu wieluńskiego odnotowano w tym czasie trzy kolizje, zatrzymano też pięciu nietrzeźwych kierujących.

W trakcie świątecznego weekendu na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano natomiast trzy niegroźne kolizje drogowe. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 72 kierujących. Niestety mimo licznych apeli, aby nie siadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, mundurowi wyeliminowali z ruchu pięciu nietrzeźwych kierujących, w tym trzech rowerzystów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani m.in. w Łyskorni i Osjakowie

Rekordzistą okazał się 35-letni kierowca volkswagena golfa, który miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej w sobotę 4 kwietnia 2021 roku w miejscowości Łyskornia w gminie Biała. Przewinienia kierowcy nie skończyły się jednak na prowadzeniu auta pod wpływem alkoholu.

– Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, 35-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje wieluńska policja, dużą nieodpowiedzialnością wykazał się też 37-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który 3 kwietnia br. zdecydował się wsiąść za kierownicę volvo, mając w organizmie 0,90 promila alkoholu.

– Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej w miejscowości Osjaków. Również i on odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przed sądem – zaznacza st. asp. Katarzyna Grela.

Działania „Wielkanoc 2021”

Przypomnijmy, że podczas długiego świątecznego weekendu wieluńscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach naszego powiatu, sprawdzając stan trzeźwości kierujących, stan techniczny podjazdów oraz czy wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy, a dzieci przewożone były w fotelikach. Mundurowi zwracali też szczególną uwagę na to, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Podczas wielkanocnego weekendu zatrzymano też nietrzeźwego kierowcę, przemierzającego powiat wieruszowski. W tym przypadku było to ujęcie obywatelskie. Czytaj więcej na ten temat.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx