R e k l a m a

Kradzież i wandalizm na pl. Legionów w Wieluniu. Jedna z wielkanocnych pisanek rozbita, druga skradziona

R e k l a m a

Na tegoroczną Wielkanoc w centrum Wielunia pojawiło się sporo pięknych ozdób – pisanki, żonkile, wielki zając. Niestety dekoracje najwyraźniej nie wszystkim przypadły do gustu. Jedna pisanka z pl. Legionów została zniszczona, a druga – skradziona.

Z sześciu wielkanocnych pisanek, które przyozdobiły w tym roku wieluński plac Legionów, pozostały już tylko cztery. Jedno z wielkich jaj zostało stłuczone, a drugie ktoś ukradł. Do zdarzenia doszło tuż pod „okiem” miejskiego monitoringu – przy placu Legionów są zlokalizowane aż dwie kamery. Sprawę kradzieży pisanki wyjaśniają wieluńscy policjanci.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 kwietnia 2021 roku, wtedy to nieustalony sprawca bądź sprawcy skradli ozdobę wielkanocną na szkodę Urzędu Miejskiego w Wieluniu. Straty oszacowano na kwotę 1300 zł – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. I dodaje, że obecnie funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie postępowanie w celu ustalenia sprawcy tego zdarzenia.

Jak słyszymy, podejmowano również próby dewastacji zająca, stojącego na samym środku placu Legionów. Na szczęście wielki symbol świąt wielkanocnych dalej stoi na swoim miejscu i wszystko wskazuje na to, że wandalom nie udało się go uszkodzić.

Aktualizacja: Dwoje młodych ludzi, którzy ukradli wielkanocną pisankę, sami zgłosili się z nią do wieluńskiej komendy policji. Czytaj więcej na ten temat (kliknij).

Pisanki na Wielkanoc
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Krzychu
3 lat temu

przecież to wieluń

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx