R e k l a m a

Dwoje młodych ludzi odpowie za kradzież pisanki z placu Legionów w Wieluniu

R e k l a m a

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi dwóm osobom, które ukradły wielkanocną pisankę z placu Legionów w Wieluniu. Oboje sami zgłosili się do wieluńskiej komendy policji. Tłumaczyli, że miał to być żart.

Świąteczne dekoracje przygotowane przez Urząd Miejski w Wieluniu miały zdobić miasto i służyć wszystkim. Tymczasem w nocy z 7 na 8 kwietnia 2021 roku nieznani wówczas sprawcy ukradli ze stojaka jedną z wielkanocnych pisanek. Straty oszacowano na 1300 złotych.

– Sprawcy tego wybryku po przemyśleniu swojego nieodpowiedzialnego zachowania następnego dnia sami zgłosili się do wieluńskiej komendy i przyznali, iż wspólnie dokonali kradzieży. Przynieśli ze sobą również skradzioną pisankę – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, są to osoby w wieku 17 i 20 lat. Oboje usłyszeli już zarzut kradzieży.

– Młodzi ludzie nie potrafili wyjaśnić powodów swojego zachowania, miał to być według nich żart. Zgodnie z kodeksem karnym, za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela.

O samym zdarzeniu pisaliśmy już kilka dni temu (czytaj więcej na ten temat).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Buraczki
1 rok temu

W Wieluniu ukradli 30 baniek podział poszedł na wszystkich pootwierali sobie firmy i w dupie maja wszystko wielkie szyszki które się teraz moga obawiać ze prawda wyjdzie na jaw..

R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,606fanówPolub nas
774obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx