R e k l a m a

Interwencja policji w Fun Zone Wieluń. Burmistrz wyraził oburzenie

R e k l a m a

W minioną sobotę, 17 kwietnia br., policjanci interweniowali w jednym z przedsiębiorstw przy ul. Głowackiego w Wieluniu. „Oburzenie i zaniepokojenie wobec tych działań wyraża w liście otwartym do komendanta policji burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa.

– Powołując się na słowa składanej przez każdego funkcjonariusza Policji przysięgi (…), wyrażam swoje głębokie oburzenie i zaniepokojenie wobec działań, które podjęła Policja w sobotnie popołudnie na terenie wieluńskiego przedsiębiorstwa – napisał w liście otwartym do Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu burmistrz Paweł Okrasa.

– Interwencja kilkunastu uzbrojonych funkcjonariuszy policji w sali pełnej dzieci nie była na pewno „służbą Narodowi”. Nie chroniła także „ustanowionego Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządku prawnego”. Spowodowała jedynie zastraszenie najmłodszych obywateli naszego miasta i oburzenie wśród rodziców, czego jedynym efektem będzie spadek zaufania do Policji. Zaufania, które Policja Polska sukcesywnie odbudowywała po niechlubnych latach komunizmu i Milicji Obywatelskiej – grzmi w liście Paweł Okrasa. Pełną treść listu otwartego burmistrza można znaleźć poniżej.

Jak wygląda ta sprawa od strony policjantów?

Jak poinformowała nas st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy, policjanci stale kontrolują przestrzeganie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią. Robią to „w trosce o bezpieczeństwo obywateli i zapobieżenie dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa”.

– W trakcie przeprowadzonych w ciągu minionego weekendu kontroli jednego z wieluńskich lokali świadczących usługi rekreacyjno-rozrywkowe, mundurowi stwierdzili, iż jest otwarty – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela. Jak dodaje, w obiekcie oprócz części rozrywkowej mieści się również sklep spożywczo-przemysłowy.

– Funkcjonariusze zastali w środku osoby korzystające z rekreacyjno-rozrywkowej części lokalu. W związku z zaistniałą sytuacją policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie nieprzestrzegania zakazów, nakazów, ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią – informuje nas st. asp. Katarzyna Grela.

Jak dodaje nasza rozmówczyni, wskazany podmiot był już kontrolowany przez policjantów wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieluniu. Chodziło o zgłoszenie, że lokal jest otwarty pomimo obowiązujących zakazów.

– W związku z powyższym wydana została decyzja Powiatowego Inspektora Sanitarnego nakazująca zamknięcie części lokalu świadczącej usługi rekreacyjne – podkreśla st. asp. Katarzyna Grela.

Policja: Rozsądniej jest zaplanować dzieciom zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu

Policjantka zwraca się z apelem do opiekunów dzieci, aby mieli na uwadze istniejącą sytuację epidemiologiczną i występujące zagrożenie. – Pamiętajmy, iż ryzyko zakażenia koronawirusem jest większe w zamkniętych pomieszczeniach. Rozsądniej jest zaplanować dzieciom zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu – wskazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

– Miejmy na uwadze, że obowiązujące przepisy mają nam wszystkim pomóc w walce z koronawirusem. Pamiętajmy, że nadal panuje pandemia i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń, nakazów i zakazów, które zostały wprowadzone dla naszego wspólnego dobra – przekazuje w rozmowie z nami st. asp. Katarzyna Grela.

Interwencja nabrała rozgłosu w mediach społecznościowych

O sobotniej interwencji policji w Fun Zone Wieluń aż huczy w mediach społecznościowych. Interwencja w lokalu przy ul. Głowackiego nabrała rozgłosu przede wszystkim za sprawą aktywisty Michała Wojciechowskiego z inicjatywy Polska Ponad Podziałami. Działacz prowadził na swojej stronie na Facebooku transmisję na żywo, która zgromadziła tysiące widzów.

Poniżej przedstawiamy w całości list otwarty burmistrza Wielunia do Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu:

Dodajmy, że swoje obszerne stanowisko w tej sprawie wystosowała również policja. Więcej na ten temat tutaj (kliknij).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

21 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
8 dni temu

Policjanci wstydzimy się Was !!! Jesteście wstrętną ropiejącą choróbą toczącą Polskę.

Wstyd panie Burmistrzu
12 dni temu

Do szkoły to się nie chce iść bo niebezpiecznie. Nauczyciele zaszczepieni i siedzą w domach. Ale do parku rozrywki, tam gdzie jest dużo większe zagrożenie niż w szkole to walą całe tłumy. I jeszcze burmistrz osoba która powinna świecić przykładem się pod tym podpisuje. Tłumaczenie, że zbankrutuje. W Polsce w ciągu ostatnich lat zlikwidowano tysiące wielkich firm, firm które mogłyby przynosić konkretny dochód dla gospodarki i miejsca pracy dla Polaków, i nikt jakoś nad tym nie płakał. A teraz jak zamknęli na kilka miesięcy parę hotelików i innych domów uciech to wielkie larum.

gdy rozum śpi
14 dni temu

Dzisiaj zmarł sąsiad, który przyjechał na Wielkanoc z Islandii, gdzie pracuje. Był tylko u jednego sąsiada z wizytą………..
Pisarzowice, śmierć czworga kuzynostwa z jednej rodziny w przeciągu 2 tygodni…………
Kamienna Góra, śmierć małżeństwa nauczycieli w ciągu tygodnia!!! Przypadki z ostatnich trzech tygodni!
Ludzie, wam chyba odbija!

Wieluński Legionista
12 dni temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  gdy rozum śpi

Nie pij tyle bądź zmień dostawce

Aga
8 dni temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  gdy rozum śpi

Zaszczepili się to i umarli. Nic w tym dziwnego.

Andrzej
15 dni temu

Pan Burmistrz w jednym się myli: już jest za późno. Dopóki wszyscy co do jednego “policjanci” którzy brali udział w tej i podobnych “interwencjach” nie zostaną wydaleni ze służby w Policji z dożywotnim zakazem służby w jakichkolwiek służbach państwowych nie ma mowy o przywróceniu zaufania do tej formacji.

Dodajmy, że Milicja Obywatelska nie rozbijała wesel, nie atakowała placów zabaw itp.

Anna
15 dni temu

Brawo dla Pana Burmistrza!

kokospoko
15 dni temu
Grzegorz P.
15 dni temu

A co taki burmistrz może panu komendantowi zrobić? Co najwyżej to, co panu majstrowi w skeczu granym przez Kobuszewskiego i Gołasa.

ABW
15 dni temu

Brawo!!!

Brawo!
16 dni temu

Brawo dla burmistrza Pawła Okrasy, takich ludzi potrzebują Polacy- odważnych i uczciwych. Gratuluję postawy i cieszę się, że są politycy w Polsce broniący prawa.

D.d
16 dni temu

TO TYLKO OBOSTRZENIE A NIE USTAWA NIE MACIE PRAWA INTERWENIOWAC TO SPRZECZNE Z KONSTYTUCJĄ LAMIECIE PRAWO DZIAŁACIE NIELEGALNIE ZAPLACICIE ZA WSZYSTKO

stop covidozie
16 dni temu

powstrzymajmy szalencow i ich falszywa pandemie. W 2020 roku grypy i covida.bylo mniej liczbowo niz w 2019 samej grypy. Podmienili nazwe i juz. Tak dzialaja globalisci , ten od micro….softu ze strzykawka i brechtem na twarzu chce nam.za nasza kasze wgrac nowa aktualizacje…

kowal z poznania
16 dni temu

Burmistrzu chyle czoła, wielkie uznanie

kowal z poznania
16 dni temu

KONSTYTUCJA mówi jasno, że tylko w ustawowym stanie wyjątkowym (który nie jest ogłoszony celowo) można i to pod pewnymi warunkami, OGRANICZYĆ OKREŚLONE ZAKRESY działalności gospodarzej. Nawet w tamtym stanie nie można wszystkiego zamykać! A tymbardziej nie zwykłym rozporządzeniem paru kolesi nazwanych Radą Ministrów. Jak już coś ograniczać, to tylko wąski zakres, tylko pod pewnymi warunkami, i tylko czasowo i to drogą Ustawy (a nie rozporzazenia) fragmenty działalności gospodarczej. Pobudka!!! Rok 84 Orwella chcecie miec??

ddd
16 dni temu

No wszyscy się jakoś dostosowują do prawa, a ci nie. Bo lepsi, czy co? Nie ma zysków, to do Korony się przyjąć! Tam zapłacą co miesiąc.

Siomendo
16 dni temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  ddd

Jak nie było internetu to tylko matka wiedziała żeś debil, trollluuu! Won stąd!

Piotr.C
16 dni temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  ddd

Niech lepiej skontrolują w niedzielę kościoły . Tam jest dopiero wolna amerykanka.Kościół 300 m2 a na mszy ok 100 ludzi To jest bardzo duże zagrożenie zakażeniem.Ale nie od dziś wiadomo że jest odgórne zarządzenie aby kościołów nie kontrolować . Jak widać nie wszyscy się dostosowują do prawa – są jednak lepsi i nietykalni .W jakim my kraju żyjemy.

Grzegorz P.
15 dni temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Piotr.C

Leroy Merlin, McDonald, KFC, Euro AGD otwarte, bary na Orlenach zawalone ludźmi. Co mają wspólnego? Dobrych prawników, a ten ostatni ma jeszcze Obajtka. Drobną firemkę gastronomiczną czy usługową nie stać na ochronę prawną, więc dla przykładu bach! mandaty i zakazy. To nie jest elektorat władzuchny, jaka jest tu od 30 lat, ci mogą nie istnieć. Kościoły otwarte i w nich tłoczno? Sondaże wskazują, że władza na tym za dużo straci, gdy tam pośle policję. To są prawdziwe powody takiego stanu rzeczy. Za pryla ukuto hasło: emeryci, popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem. Nie chcieli umierać, to odcięto ich od leczenia i proszę, sukces! ZUS zanotował 2 mld zysku za przedwcześnie zmarłych nieemerytów (składki wzięte, emerytura wypłacona na św. Nigdy) oraz za tych, którzy jeszcze pożyliby lat kilka na emeryturze. A ty mi tu z zakażeniami wyjeżdżasz, zezłomuj telewizor, to i się plandemia skończy.

anonim
16 dni temu

CUDOWNIE EXTRA PRZEPEIKNIE JESTEM DUMNY Z TAKIEGO BURMISTRZA ! <3 SERDECZNOSCI

anonim
16 dni temu

pięknie

R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

3,205fanówPolub nas

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
21
0
Podziel się swoją opiniąx