R e k l a m a

Interwencja policji w Fun Zone Wieluń. Burmistrz wyraził oburzenie

R e k l a m a

W minioną sobotę, 17 kwietnia br., policjanci interweniowali w jednym z przedsiębiorstw przy ul. Głowackiego w Wieluniu. „Oburzenie i zaniepokojenie wobec tych działań wyraża w liście otwartym do komendanta policji burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa.

– Powołując się na słowa składanej przez każdego funkcjonariusza Policji przysięgi (…), wyrażam swoje głębokie oburzenie i zaniepokojenie wobec działań, które podjęła Policja w sobotnie popołudnie na terenie wieluńskiego przedsiębiorstwa – napisał w liście otwartym do Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu burmistrz Paweł Okrasa.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Interwencja kilkunastu uzbrojonych funkcjonariuszy policji w sali pełnej dzieci nie była na pewno „służbą Narodowi”. Nie chroniła także „ustanowionego Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządku prawnego”. Spowodowała jedynie zastraszenie najmłodszych obywateli naszego miasta i oburzenie wśród rodziców, czego jedynym efektem będzie spadek zaufania do Policji. Zaufania, które Policja Polska sukcesywnie odbudowywała po niechlubnych latach komunizmu i Milicji Obywatelskiej – grzmi w liście Paweł Okrasa. Pełną treść listu otwartego burmistrza można znaleźć poniżej.

Jak wygląda ta sprawa od strony policjantów?

Jak poinformowała nas st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy, policjanci stale kontrolują przestrzeganie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią. Robią to „w trosce o bezpieczeństwo obywateli i zapobieżenie dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa”.

– W trakcie przeprowadzonych w ciągu minionego weekendu kontroli jednego z wieluńskich lokali świadczących usługi rekreacyjno-rozrywkowe, mundurowi stwierdzili, iż jest otwarty – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela. Jak dodaje, w obiekcie oprócz części rozrywkowej mieści się również sklep spożywczo-przemysłowy.

– Funkcjonariusze zastali w środku osoby korzystające z rekreacyjno-rozrywkowej części lokalu. W związku z zaistniałą sytuacją policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie nieprzestrzegania zakazów, nakazów, ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią – informuje nas st. asp. Katarzyna Grela.

Jak dodaje nasza rozmówczyni, wskazany podmiot był już kontrolowany przez policjantów wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieluniu. Chodziło o zgłoszenie, że lokal jest otwarty pomimo obowiązujących zakazów.

– W związku z powyższym wydana została decyzja Powiatowego Inspektora Sanitarnego nakazująca zamknięcie części lokalu świadczącej usługi rekreacyjne – podkreśla st. asp. Katarzyna Grela.

Policja: Rozsądniej jest zaplanować dzieciom zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu

Policjantka zwraca się z apelem do opiekunów dzieci, aby mieli na uwadze istniejącą sytuację epidemiologiczną i występujące zagrożenie. – Pamiętajmy, iż ryzyko zakażenia koronawirusem jest większe w zamkniętych pomieszczeniach. Rozsądniej jest zaplanować dzieciom zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu – wskazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

– Miejmy na uwadze, że obowiązujące przepisy mają nam wszystkim pomóc w walce z koronawirusem. Pamiętajmy, że nadal panuje pandemia i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń, nakazów i zakazów, które zostały wprowadzone dla naszego wspólnego dobra – przekazuje w rozmowie z nami st. asp. Katarzyna Grela.

Interwencja nabrała rozgłosu w mediach społecznościowych

O sobotniej interwencji policji w Fun Zone Wieluń aż huczy w mediach społecznościowych. Interwencja w lokalu przy ul. Głowackiego nabrała rozgłosu przede wszystkim za sprawą aktywisty Michała Wojciechowskiego z inicjatywy Polska Ponad Podziałami. Działacz prowadził na swojej stronie na Facebooku transmisję na żywo, która zgromadziła tysiące widzów.

Poniżej przedstawiamy w całości list otwarty burmistrza Wielunia do Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu:

Dodajmy, że swoje obszerne stanowisko w tej sprawie wystosowała również policja. Więcej na ten temat tutaj (kliknij).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
2 lat temu

Policjanci wstydzimy się Was !!! Jesteście wstrętną ropiejącą choróbą toczącą Polskę.

Wstyd panie Burmistrzu
2 lat temu

Do szkoły to się nie chce iść bo niebezpiecznie. Nauczyciele zaszczepieni i siedzą w domach. Ale do parku rozrywki, tam gdzie jest dużo większe zagrożenie niż w szkole to walą całe tłumy. I jeszcze burmistrz osoba która powinna świecić przykładem się pod tym podpisuje. Tłumaczenie, że zbankrutuje. W Polsce w ciągu ostatnich lat zlikwidowano tysiące wielkich firm, firm które mogłyby przynosić konkretny dochód dla gospodarki i miejsca pracy dla Polaków, i nikt jakoś nad tym nie płakał. A teraz jak zamknęli na kilka miesięcy parę hotelików i innych domów uciech to wielkie larum.

gdy rozum śpi
2 lat temu

Dzisiaj zmarł sąsiad, który przyjechał na Wielkanoc z Islandii, gdzie pracuje. Był tylko u jednego sąsiada z wizytą………..
Pisarzowice, śmierć czworga kuzynostwa z jednej rodziny w przeciągu 2 tygodni…………
Kamienna Góra, śmierć małżeństwa nauczycieli w ciągu tygodnia!!! Przypadki z ostatnich trzech tygodni!
Ludzie, wam chyba odbija!

Wieluński Legionista
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  gdy rozum śpi

Nie pij tyle bądź zmień dostawce

Aga
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  gdy rozum śpi

Zaszczepili się to i umarli. Nic w tym dziwnego.

Andrzej
3 lat temu

Pan Burmistrz w jednym się myli: już jest za późno. Dopóki wszyscy co do jednego “policjanci” którzy brali udział w tej i podobnych “interwencjach” nie zostaną wydaleni ze służby w Policji z dożywotnim zakazem służby w jakichkolwiek służbach państwowych nie ma mowy o przywróceniu zaufania do tej formacji.

Dodajmy, że Milicja Obywatelska nie rozbijała wesel, nie atakowała placów zabaw itp.

Anna
3 lat temu

Brawo dla Pana Burmistrza!

kokospoko
3 lat temu
Grzegorz P.
3 lat temu

A co taki burmistrz może panu komendantowi zrobić? Co najwyżej to, co panu majstrowi w skeczu granym przez Kobuszewskiego i Gołasa.

ABW
3 lat temu

Brawo!!!

Brawo!
3 lat temu

Brawo dla burmistrza Pawła Okrasy, takich ludzi potrzebują Polacy- odważnych i uczciwych. Gratuluję postawy i cieszę się, że są politycy w Polsce broniący prawa.

D.d
3 lat temu

TO TYLKO OBOSTRZENIE A NIE USTAWA NIE MACIE PRAWA INTERWENIOWAC TO SPRZECZNE Z KONSTYTUCJĄ LAMIECIE PRAWO DZIAŁACIE NIELEGALNIE ZAPLACICIE ZA WSZYSTKO

stop covidozie
3 lat temu

powstrzymajmy szalencow i ich falszywa pandemie. W 2020 roku grypy i covida.bylo mniej liczbowo niz w 2019 samej grypy. Podmienili nazwe i juz. Tak dzialaja globalisci , ten od micro….softu ze strzykawka i brechtem na twarzu chce nam.za nasza kasze wgrac nowa aktualizacje…

kowal z poznania
3 lat temu

Burmistrzu chyle czoła, wielkie uznanie

kowal z poznania
3 lat temu

KONSTYTUCJA mówi jasno, że tylko w ustawowym stanie wyjątkowym (który nie jest ogłoszony celowo) można i to pod pewnymi warunkami, OGRANICZYĆ OKREŚLONE ZAKRESY działalności gospodarzej. Nawet w tamtym stanie nie można wszystkiego zamykać! A tymbardziej nie zwykłym rozporządzeniem paru kolesi nazwanych Radą Ministrów. Jak już coś ograniczać, to tylko wąski zakres, tylko pod pewnymi warunkami, i tylko czasowo i to drogą Ustawy (a nie rozporzazenia) fragmenty działalności gospodarczej. Pobudka!!! Rok 84 Orwella chcecie miec??

ddd
3 lat temu

No wszyscy się jakoś dostosowują do prawa, a ci nie. Bo lepsi, czy co? Nie ma zysków, to do Korony się przyjąć! Tam zapłacą co miesiąc.

Siomendo
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  ddd

Jak nie było internetu to tylko matka wiedziała żeś debil, trollluuu! Won stąd!

Piotr.C
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  ddd

Niech lepiej skontrolują w niedzielę kościoły . Tam jest dopiero wolna amerykanka.Kościół 300 m2 a na mszy ok 100 ludzi To jest bardzo duże zagrożenie zakażeniem.Ale nie od dziś wiadomo że jest odgórne zarządzenie aby kościołów nie kontrolować . Jak widać nie wszyscy się dostosowują do prawa – są jednak lepsi i nietykalni .W jakim my kraju żyjemy.

Grzegorz P.
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Piotr.C

Leroy Merlin, McDonald, KFC, Euro AGD otwarte, bary na Orlenach zawalone ludźmi. Co mają wspólnego? Dobrych prawników, a ten ostatni ma jeszcze Obajtka. Drobną firemkę gastronomiczną czy usługową nie stać na ochronę prawną, więc dla przykładu bach! mandaty i zakazy. To nie jest elektorat władzuchny, jaka jest tu od 30 lat, ci mogą nie istnieć. Kościoły otwarte i w nich tłoczno? Sondaże wskazują, że władza na tym za dużo straci, gdy tam pośle policję. To są prawdziwe powody takiego stanu rzeczy. Za pryla ukuto hasło: emeryci, popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem. Nie chcieli umierać, to odcięto ich od leczenia i proszę, sukces! ZUS zanotował 2 mld zysku za przedwcześnie zmarłych nieemerytów (składki wzięte, emerytura wypłacona na św. Nigdy) oraz za tych, którzy jeszcze pożyliby lat kilka na emeryturze. A ty mi tu z zakażeniami wyjeżdżasz, zezłomuj telewizor, to i się plandemia skończy.

anonim
3 lat temu

CUDOWNIE EXTRA PRZEPEIKNIE JESTEM DUMNY Z TAKIEGO BURMISTRZA ! <3 SERDECZNOSCI

anonim
3 lat temu

pięknie

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
21
0
Podziel się swoją opiniąx