R e k l a m a

Wieluńska policja odpowiada na głosy w sprawie interwencji w Fun Zone

R e k l a m a

Brak reakcji z naszej strony byłby niedopełnieniem obowiązków – twierdzi w swoim stanowisku Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu. Oficjalny komunikat wydano w odpowiedzi na zainteresowanie opinii publicznej sprawą interwencji w Fun Zone Wieluń.

W oficjalnym stanowisku policji w tej sprawie czytamy m.in., że policja nie ustanawia prawa, nie jest też instytucją powołaną do kwestionowania legalności wprowadzonych przepisów prawnych. „Jesteśmy natomiast zobowiązani do reagowania na wszelkie przypadki nieprzestrzegania aktualnie obowiązujących przepisów prawnych, w tym również przepisów sanitarnych”.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Policjanci piszą też, że interwencja, o której zrobiło się głośno, dotyczyła kontroli podmiotu gospodarczego i sprawdzenia, czy działa on wbrew zakazowi. – Policjanci nie podejmowali żadnych czynności wobec przebywających tam dzieci – podkreśla Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu.

Przypomnijmy, że oburzenie interwencją policji wyraził burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa. Sprawa nabrała rozgłosu również za sprawą transmisji online w mediach społecznościowych. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj (kliknij).

Przedstawiamy poniżej pełne stanowisko Policji w tej sprawie:

Policja jako formacja służy społeczeństwu i przeznaczona jest do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania porządku publicznego. Z uwagi na bardzo trudną sytuację epidemiologiczną i duże obciążenie służby zdrowia, w trosce o bezpieczeństwo obywateli, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa, wieluńscy policjanci kontrolują przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń w związku z pandemią. Takie działania podejmujemy z własnej inicjatywy, ale są też reakcją na zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców. Obowiązujące przepisy w tym zakresie  mają nam wszystkim pomóc w walce z niebezpiecznym wirusem. Pamiętajmy, że nadal panuje pandemia i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń, nakazów i zakazów, które zostały wprowadzone dla naszego wspólnego dobra.

17 kwietnia 2021 roku mundurowi w trakcie kontroli ujawnili fakt otwarcia jednego z wieluńskich lokali wbrew ograniczeniom a także wbrew decyzji Inspekcji Sanitarnej.    Funkcjonariusze zastali w środku osoby korzystające z rekreacyjno-rozrywkowej części lokalu. Przebywały tam dzieci oraz odpowiedzialni za nich dorośli.

W związku z zaistniałą sytuacją policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie dotyczące nieprzestrzegania zakazów, nakazów, ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią. Jednocześnie jeszcze raz podkreślamy, że interwencja dotyczyła kontroli podmiotu gospodarczego i sprawdzenia, czy działa on wbrew zakazowi. Policjanci nie podejmowali żadnych czynności wobec przebywających tam dzieci.  

Wskazany podmiot był wcześniej kontrolowany wspólnie z przedstawicielami Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieluniu w związku ze zgłoszeniem, iż lokal działa pomimo obowiązujących zakazów. W efekcie wcześniejszej kontroli Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieluniu wydał decyzję nakazującą zamknięcie części obiektu, w której świadczone są usługi rekreacyjno-rozrywkowe. W każdym przypadku konsekwentnie będziemy dążyć do wyegzekwowania przestrzegania obostrzeń podejmując przypisane prawem kroki.

Pamiętajmy, iż wprowadzone ograniczenia mają jeden cel, a mianowicie zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Niestety liczba zakażeń oraz osób przebywających na kwarantannie w naszym regionie ciągle rośnie. To na każdym z nas ciąży odpowiedzialność za zdrowie innych, a brak rozwagi może kosztować kogoś życie. Każdy z nas stosując się do wprowadzonych obostrzeń swoją odpowiedzialną postawą pomaga służbom medycznym w ich codziennej trudnej pracy.

Podkreślamy jednocześnie, że Policja nie ustanawia prawa. Nie jesteśmy też instytucją powołaną do kwestionowania legalności wprowadzonych zgodnie z procedurami obowiązujących aktualnie przepisów prawnych. Jesteśmy natomiast zobowiązani do reagowania na wszelkie przypadki nieprzestrzegania aktualnie obowiązujących przepisów prawnych, w tym również przepisów sanitarnych. Robimy to przez cały stan epidemii. Brak z naszej strony reakcji byłby niedopełnieniem z naszej strony obowiązków, tym bardziej, iż skala zakażeń koronawirusem jest ciągle bardzo duża.

Apelujemy do opiekunów dzieci, aby mieli na uwadze istniejącą sytuację epidemiologiczną i występujące zagrożenie. Pamiętajmy, iż ryzyko zakażenia koronawirusem jest większe w zamkniętych pomieszczeniach. Rozsądniej jest zaplanować dzieciom zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu i ograniczyć możliwość zarażenia. Do szpitali trafiają pacjenci w coraz młodszym wieku.

Bezpieczeństwo sanitarne jest teraz priorytetem. Wszystko po to, aby wrócić do normalnego funkcjonowania, czego sobie i mieszkańcom naszego powiatu życzymy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wieluński Legionista
3 lat temu

Zero honoru co jest zawarty w rocie jprd żeby dzieci straszyć to już jest wogule masakra nie masz ambicij odrabiasz wojsko w p…. I

Zero honoru
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Wieluński Legionista

Zero honoru to ma ten przedsiębiorca, który wbrew rozporządzeniu otworzył interes i naraził dzieci na niebezpieczeństwo, tylko i wyłącznie z chęci zysku i chciwości. Co nadal są równi i równiejsi. Na pewno jakiś synalek towarzysza, któremu wszystko wolno. Skoro dzieci się nudzą to niech idą do szkoły. W szkole na pewno jest bezpieczniej niż na takim placu zabaw. Ale po co do szkoły? Ciemnymi masami lepiej się manipuluje. Polska ma drugie miejsce w Europie w zgonach z powodu Covid w przeliczeniu na mieszkańca a pan Burmistrz podpisuje się pod takimi bzdurami.

Wieluński Legionista
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Zero honoru

Jakoś jak matki z dziećmi po markecie chodzą to tam co idą niema według twojego rozumowania gość ma takie samo prawo otwierać swuj biznes kiedy chce skoro tak to pozamykajmy markety a tobie radzę wejs sobie 5 szczepionek żeby ten straszny wirus cie nie dopadł ją też miałem sraczke bezobjawową ale chyba minela

Wieluński Legionista
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Zero honoru

Zgony nie są przez co idą tylko z braku opieki lekarskiej bo wszyscy się fascynują jakoms grypa ktura szumnie nazywają pandemia haha a takie lalusie łykają wszystko co pdn ci pokaze

MatkaPolka
3 lat temu

Komendant gada takie glupoty, że czytać się tego nie da… Policja w brudnych buciorach weszła na salę zabaw. Tam, gdzie bawiły się dzieci. W marketach pomiędzy regałami dzieci mogą biegać, a na sali zabaw już nie. Po raz kolejny powtórzę także, ze w rozporządzeniu, na które sie wszyscy cały czas powołują nie ma ani słowa o ZAKAZIE prowadzenia działalności gospodarczej!! Jest słowo OGRANICZENIE. A to oznacza prowadzenie działalności w OGRANICZENIU o REŻIM SANITARNY. Czego Pan nie rozumie Panie Komendancie??

antywirus
3 lat temu

Widać jak służycie społeczeństwu i jaką macie już opinie. W artykule pisze że policja jest organem wykonawczym. Jak by kazano skakać pod pociąg też jeden z drugim inbecyl by skoczył?. Wykonywanie rozkazów i poleceń przełożonych powinno być powiązane z własnym rozumem czego niestety u maszych policjantów brak. Na obecną chwilę policja działa według rozkazów politycznych nie mając nic wspólnego z obroną społeczeństwa a żekł bym że nawet na odwrót, na szkodę. Jedno wielkie zorganizowane ZOMO.

anonim
3 lat temu

hahahah… !!!!

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
7
0
Podziel się swoją opiniąx