R e k l a m a

Rondo u zbiegu ulic 18 Stycznia i Popiełuszki w Wieluniu do poprawki. Będzie naprawa gwarancyjna

R e k l a m a

Szykuje się naprawa otwartego nieco ponad rok temu ronda u zbiegu ulic 18 Stycznia i Popiełuszki w Wieluniu. Jak się okazało, granitowa nawierzchnia wewnętrznego pierścienia nie wytrzymuje obciążenia spowodowanego ruchem samochodów ciężarowych.

Sprawa „pływającej” nawierzchni pierścienia ronda im. ks. Stefana Farysia wybrzmiała na ostatniej sesji wieluńskiej rady miejskiej. Burmistrz Paweł Okrasa poinformował radnych, że rondo zostanie naprawione przez wykonawcę w ramach obowiązującej wciąż gwarancji. Granitowa nawierzchnia wewnętrznego pierścienia ma zostać zamieniona na beton.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Wykonawca zamierza zrobić to dokładnie w ten sam sposób, w jaki jest zrobione rondo przy ulicy Warszawskiej – wyjaśnił burmistrz. Zlokalizowane w ciągu ulicy Warszawskiej Rondo Praw Kobiet ma pierścień wykonany z betonu i rzeczywiście wygląda na to, że nawierzchnia wykonana w tej technologii lepiej znosi nacisk kół ciężkich pojazdów, niż kostka granitowa.

Informacja, która zapewne nie ucieszy kierowców jest taka, że zmiana nawierzchni na betonową na rondzie u zbiegu ulic 18 Stycznia i Popiełuszki będzie wymagała zamknięcia skrzyżowania. Obecnie trwają uzgodnienia wykonawcy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w celu przygotowania tymczasowego objazdu na czas planowanych prac.

Wkrótce również zamknięcie Krakowskiego Przedmieścia

Niedługo ma też ruszyć przebudowa ulicy Krakowskie Przedmieście wraz z budową dwóch rond na skrzyżowaniach z ulicą Targową i z ulicą Chopina. Jak zapewnia burmistrz, nie dojdzie do sytuacji, w której w tym samym czasie byłaby zamknięta ulica Krakowskie Przedmieście oraz rondo u zbiegu 18 Stycznia i Popiełuszki.

– Na pewno nie pozwolimy sobie na to, żeby zablokować w tym samym czasie też ulicę Krakowskie Przedmieście, bo wtedy byśmy mieli w mieście komunikacyjny armageddon – zapewnił Paweł Okrasa. Jak mówił włodarz miasta, plany są takie, żeby najpierw wykonać naprawę ronda na ulicy 18 Stycznia, a dopiero potem zająć się przebudową Krakowskiego Przedmieścia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx