R e k l a m a

Druga obwodnica Wielunia: Ratusz ma swoją koncepcję, kolejne spotkanie w tej sprawie 18 czerwca

R e k l a m a

Na piątek, 18 czerwca 2021 r., zaplanowano spotkanie w sprawie projektu przebiegu obwodnicy Wielunia w osi północ – południe. Ratusz przygotował własną koncepcję przebiegu trasy.

Dużo emocji wzbudziły wśród mieszkańców regionu propozycje przebiegu drugiej obwodnicy Wielunia. Cztery warianty przebiegu trasy zaproponowali eksperci z firmy IVIA z Katowic, którzy na zlecenie GDDKiA zajmują się przygotowaniem wstępnej dokumentacji dla budowy drogi. Zobacz cztery warianty przebiegu obwodnicy Wielunia (kliknij).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Piąty wariant przebiegu trasy przygotował Urząd Miejski w Wieluniu. Koncepcja powstała na podstawie spotkań i dyskusji z mieszkańcami okolicznych sołectw. To wariant zdecydowanie dłuższy i położony dalej od Wielunia, niż którykolwiek z zaproponowanych przez firmę IVIA. Zaczyna się bowiem na DK 45 pomiędzy Kadłubem a Popowicami, później przebiega w pobliżu Kamionki, Wierzchlasa, Olewina, by następnie włączyć się do istniejącej obwodnicy północnej w pobliżu Masłowic.

Wieluński ratusz zachęca do dalszej dyskusji w tej sprawie. Kolejna okazja będzie już niedługo, bo w piątek 18 czerwca o godz. 17:00 w kino-teatrze Syrena zostanie zorganizowane spotkanie zainteresowanych mieszkańców z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy IVIA.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
2 lat temu

Tylko warianty zachodnie tj. 1 lub 2 zabiorą z miasta około 90% tranzytu.Takie są wyniki pomiarów.Wniosek nasuwa się sam.

adpl
2 lat temu

Największy ruch odbywa się z kierunku południowego (od strony Częstochowy i Opola) w kierunku zachodnim na Wrocław S8 i kierunku północnym na Łódź, Warszawa S8. Wniosek prosty, trzeba zrobić obwodnicę po stronie zachodniej Wielunia.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx