R e k l a m a

Wieluń: Hulaj dusza, piekła nie ma. Jest zakaz wjazdu, ale go nie ma

R e k l a m a

Znak zakazu wjazdu pojawił się przed parkingiem pomiędzy wieluńskim stadionem, a skateparkiem. Nie postał jednak długo, obecnie po znaku został tylko słupek. Co to oznacza dla kierowców?

Zakaz wjazdu w godzinach 21:00 – 6:00 został tu ustanowiony decyzją miejskich radnych, którzy chcieli w ten sposób przeciwdziałać nocnym spotkaniom młodzieży na parkingu przy skateparku. Stosowny znak pojawił się w tym miejscu, ale wkrótce potem zniknął – pozostał po nim tylko sam słupek.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Według prawa o ruchu drogowym każdy kierowca jest zobligowany do stosowania się do znaków drogowych, zarówno pionowych, jak i poziomych. W sytuacji kiedy znak fizycznie nie jest umiejscowiony, zrozumiałym jest, iż kierowca nie ponosi odpowiedzialności z tytułu niestosowania się do niego – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Oznacza to, że dopóki znak nie zostanie uzupełniony, wjazd na parking jest legalny o każdej porze dnia i nocy. Tak czy inaczej, mundurowi mają to miejsce na oku.

– Czuwający nad bezpieczeństwem na naszych drogach policjanci drogówki w ramach codziennej służby monitorują sytuację również i w tym miejscu, reagując na wszelkie przypadki naruszania przepisów prawnych – podkreśla st. asp. Katarzyna Grela.

Jak dodaje nasza rozmówczyni, policja poinformuje o ubytkach w oznakowaniu zarządcę drogi, na którym spoczywa obowiązek uzupełnienia znaków. Zarządcą w tym przypadku jest wieluński magistrat, który póki co nie ustosunkował się do tej sytuacji. Przypomnijmy, że decyzja miejskich radnych o ustawieniu w tym miejscu zakazu wjazdu w porze nocnej była jednogłośna (czytaj więcej na ten temat).

AKTUALIZACJA: Jak udało nam się ustalić, znak zniknął, ponieważ zamontowano tablicę z niewłaściwymi godzinami. Zamiast zakazu wjazdu w godzinach 21:00 – 6:00 – czyli takich, które ustalili radni, znak obejmował godziny od 16:00 do 20:00.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sadi
2 lat temu

Ja nie rozumiem tych że wsi wy nie możecie sobie urządzać te wasze psychozabawy u siebie na wsi a nie tu. Iasto trujecie

BLENDZIOR
2 lat temu

Lepiej niech uzupełnią ubytki w drodze

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx