R e k l a m a

Ponad 2 miliony szczepień w województwie łódzkim. Jakie statystyki w poszczególnych grupach wiekowych?

R e k l a m a

Ponad 2 miliony szczepień przeciwko COVID-19 wykonano już w województwie łódzkim w ramach Narodowego Programu Szczepień. Wiemy też, jak rozkładają się szczepienia w poszczególnych grupach wiekowych.

– W naszym województwie wykonaliśmy już ponad 2 miliony szczepień, ponad 930 tys. osób przyjęło już dwie dawki. W tej chwili realizujemy różnego rodzaju działania związane z promocją szczepień – poinformowała pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień Jolanta Kowalik–Gęsiak. Jak dodała, szczepienia są organizowane również na imprezach masowych oraz we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego. – Te działania są zakrojone na bardzo dużą skalę – podkreślała.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Szczególny nacisk kładziemy w tej chwili na zaszczepienie osób powyżej 60. roku życia. Docieramy także do osób najmłodszych. Na wszelkiego rodzaju wyjazdach wakacyjnych również są możliwości zaszczepienia się. Punkty szczepień są dostępne w całej Polsce – mówiła podczas konferencji Jolanta Kowalik–Gęsiak. – W tej chwili odnotowujemy spadek zainteresowania, choć myślę, że każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że stan epidemii nadal trwa – dodała.

– To, że dzisiaj mamy tak mało zachorowań i  to, że dzisiaj jest tak mało hospitalizacji, to jest zasługa zarówno Narodowego Programu Szczepień jak i profilaktyki oraz tego, że wykształciliśmy pewną odporność stadną w związku z tymi osobami, które przeszły COVID-19 i posiadają przeciwciała – ocenił wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Liczba osób zaszczepionych w województwie łódzkim w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • 12-19 lat: 41 618 (21%)
  • 20-39 lat: 239 104 (37%)
  • 40-59 lat: 359 887 (54%)
  • 60-69 lat: 240 203 (67%)
  • 70 + lat: 256 483 (80%)

Jak informowaliśmy kilka dni temu, spośród gmin powiatu wieluńskiego najwyższy wskaźnik zaszczepionych mieszkańców jest w gminie Wieluń. Czytaj więcej na ten temat.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx