R e k l a m a

Dąbrowa: Ciężarówka wjechała na torowisko kolejowe. Potrzebny był dźwig

R e k l a m a

Samochód ciężarowy wjechał na torowisko w rejonie przejazdu kolejowego na ul. Wrocławskiej w Dąbrowie. Do usunięcia pojazdu z torów trzeba było ściągnąć dźwig.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 15 lipca 2021 roku, około godziny 3:40 w rejonie przejazdu kolejowego na drodze wojewódzkiej nr 488 w Dąbrowie. Zdjęcia wykonane po godzinie 6:00 rano, podczas usuwania ciężarówki z torów, otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 31-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, kierując samochodem ciężarowym volvo, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na torowisko, powodując jego uszkodzenie – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Kierowca był trzeźwy, a w zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Nie obyło się jednak bez utrudnień w ruchu, które potrwały około 4 godzin. Przejazd kolejowy oraz droga były czasowo zablokowane, a policjanci zorganizowali objazdy dla kierowców. 

Szczęśliwie, incydent nie spowodował zagrożenia dla ruchu kolejowego. Obecnie trwa bowiem spowodowana remontami przerwa w ruchu pociągów przez Wieluń (czytaj więcej na ten temat).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx