R e k l a m a

Prawie 400 osób pobiegło w Wieluniu dla pokoju i pojednania [ZDJĘCIA, FILM]

R e k l a m a

Niemal 400 osób wzięło udział w tegorocznym Wieluńskim Biegu Pokoju i Pojednania. 230 z nich pobiegło na głównym dystansie pięciu kilometrów.

Wieluński Bieg Pokoju i Pojednania wpisuje się w coroczne obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wydarzenie jest organizowane przez wieluński magistrat we współpracy z MKS Wieluń oraz grupą Wieluń biega. Ta ostatnia była zresztą licznie reprezentowana wśród uczestników biegu głównego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mamy z Wieluń biega w tym roku 45 osób, tak że siła. Przygotowujemy się na bieżąco, każdy indywidualnie, ale też trenujemy wspólnie w każdy czwartek o godzinie 19:30 – mówił przed startem Damian Szczęsny z grupy Wieluń biega.

Tegoroczna edycja imprezy obfitowała w szereg zmian w stosunku do lat ubiegłych. Tym razem uczestnicy imprezy nie pobiegli na tradycyjnym, 10-kilometrowym dystansie do Rudy. Skróconą, pięciokilometrową trasę tegorocznego biegu wyznaczono po ulicach w rejonie centrum miasta. Kolejną zmianą w stosunku do lat ubiegłych była pora startu – bieg główny wystartował z placu Legionów o godzinie 20:30. Zmiany były spowodowane prowadzonymi w Wieluniu remontami.

To, co się nie zmieniło, to wspólna rozgrzewka uczestników przed startem biegu głównego. Tym razem poprowadził ją Łukasz Stanek. Łącznie w tegorocznej edycji imprezy uczestniczyło 388 osób, z czego 230 w biegu głównym oraz 158 w krótkich biegach dla dzieci, które zorganizowano w różnych kategoriach wiekowych. Zobacz oficjalne wyniki biegu głównego (kliknij).

Finisz biegu relacjonowaliśmy dla Was na żywo na naszej stronie na Facebooku. Zobaczcie poniżej zapis tej transmisji, a także nasze zdjęcia z imprezy:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx