R e k l a m a

Nowoczesny pociąg ŁKA przyjechał do Wielunia [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Nowoczesny pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zawitał dzisiaj do naszego regionu. Niecodzienny „gość na naszych torach bezpłatnie dowoził mieszkańców na wyścigi drezyn w Wieruszowie.

Skład ŁKA pojawił się u nas z okazji mistrzostw Polski w wyścigach drezyn ręcznych, które zorganizowano dziś w Wieruszowie na bocznicy firmy Pfleiderer. Pociąg wystawiony przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną miał za zadanie przywieźć i odwieźć wszystkich chętnych do wspólnej zabawy podczas wyścigów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Przewozy realizował krótki, dwuczłonowy pociąg Stadler FLIRT. Tego typu składy kursują na co dzień m.in. na liniach łączących Sieradz, Radomsko, Skierniewice czy Łowicz ze stolicą województwa – Łodzią. W Wieluniu i Wieruszowie składy ŁKA nie pojawiają się w regularnym ruchu.

Warto przy okazji przypomnieć, że po kilkumiesięcznej przerwie remontowej pociągi pasażerskie znów kursują przez Wieluń (czytaj więcej na ten temat). Oczywiście nie spotkamy wśród nich składu takiego, jak Stadler FLIRT. W naszym regionie trzon komunikacji regionalnej stanowią starsze jednostki typu EN-57, należące do przewoźnika Polregio.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx