R e k l a m a

Grzegorz Żabicki nowym wiceprzewodniczącym wieluńskiej rady miejskiej

R e k l a m a

Grzegorz Żabicki z ugrupowania Łączy nas Wieluń został dzisiaj wybrany na nowego wiceprzewodniczącego wieluńskiej rady miejskiej.

W tajnym głosowaniu kandydaturę Żabickiego poparło 14 z 21 radnych. Z pozostałych siedmiu głosów pięć było przeciwnych, a dwa nieważne. Konkurentem Żabickiego do objęcia funkcji wiceprzewodniczącego był Roman Drosiński, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość. Jego kandydaturę poparło 5 radnych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Głosowanie nad powołaniem nowego wiceprzewodniczącego rady było konsekwencją wydarzeń z początku sierpnia, kiedy rada odwołała z funkcji przewodniczącego Tomasza Akulicza (czytaj więcej). Radni zdecydowali wówczas, że nowym przewodniczącym zostanie Piotr Radowski, dotychczasowy wiceprzewodniczący. Tym samym na stanowisku zastępcy przewodniczącego powstał wakat, który trzeba było uzupełnić.

Warto dodać, że Grzegorz Żabicki będzie jednym z dwóch wiceprzewodniczących. Drugą z osób pełniących tę funkcję jest Maria Zarębska z ugrupowania Przyjazna Gmina, która piastuje to stanowisko od 2019 roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx