R e k l a m a

Grzegorz Żabicki nowym wiceprzewodniczącym wieluńskiej rady miejskiej

R e k l a m a

Grzegorz Żabicki z ugrupowania Łączy nas Wieluń został dzisiaj wybrany na nowego wiceprzewodniczącego wieluńskiej rady miejskiej.

W tajnym głosowaniu kandydaturę Żabickiego poparło 14 z 21 radnych. Z pozostałych siedmiu głosów pięć było przeciwnych, a dwa nieważne. Konkurentem Żabickiego do objęcia funkcji wiceprzewodniczącego był Roman Drosiński, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość. Jego kandydaturę poparło 5 radnych.

Głosowanie nad powołaniem nowego wiceprzewodniczącego rady było konsekwencją wydarzeń z początku sierpnia, kiedy rada odwołała z funkcji przewodniczącego Tomasza Akulicza (czytaj więcej). Radni zdecydowali wówczas, że nowym przewodniczącym zostanie Piotr Radowski, dotychczasowy wiceprzewodniczący. Tym samym na stanowisku zastępcy przewodniczącego powstał wakat, który trzeba było uzupełnić.

Warto dodać, że Grzegorz Żabicki będzie jednym z dwóch wiceprzewodniczących. Drugą z osób pełniących tę funkcję jest Maria Zarębska z ugrupowania Przyjazna Gmina, która piastuje to stanowisko od 2019 roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,540fanówPolub nas
774obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx