R e k l a m a

Policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach. Patrolują też okolice placówek oświatowych [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Wieluńscy mundurowi zawitali w ostatnim czasie do kolejnych placówek oświatowych, by porozmawiać z dziećmi i dorosłymi na temat bezpieczeństwa. Policjanci prowadzą też wzmożone patrole w rejonie szkół i przedszkoli. Wszystko to w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Funkcjonariusze z wieluńskiej komendy od początku września spotykają się z dziećmi na pogadankach. Głównym tematem rozmów jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym i nie tylko. W ostatnim czasie stróże prawa gościli w placówkach oświatowych w Wieluniu, Masłowicach, Rudzie, Ożarowie, Kraszkowicach, Strugach oraz Bieńcu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas prelekcji policjanci przypomnieli dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czego unikać, a na co zwracać uwagę. Szczególną uwagę skupiono na zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz jazdy rowerem – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Podczas spotkań nie zabrakło też informacji, jak milusińscy powinni zachować się w sytuacjach zagrożenia, takich jak napotkanie obcej osoby czy niebezpiecznego zwierzęcia. Mundurowi przybliżyli również dzieciom pracę policjantów.

– Można było się dowiedzieć, jak wygląda praca policjanta na stanowisku kierowania, detektywa oraz funkcjonariusza ruchu drogowego. Dużą atrakcją okazała się również możliwość zobaczenia sprzętu policyjnego – mówi Katarzyna Grela.

To już kolejne spotkania z dziećmi w powiecie wieluńskim w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Przeczytajcie też o wcześniejszych działaniach wieluńskich mundurowych:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx