R e k l a m a

W Wieluniu popłynęła krew dla potrzebujących, w tym dla komendanta Roberta Baryły

R e k l a m a

18 litrów bezcennego płynu udało się zebrać podczas dzisiejszej akcji krwiodawstwa, zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Wieluniu.

Mobilny punkt poboru krwi zaparkował dzisiaj (3 października 2021 r.) obok siedziby PMDKiS przy ul. 3 Maja w Wieluniu. – Do udziału w akcji zapisały się 73 osoby, z czego stawiły się 53. Krew mogło oddać i oddało 40 osób, czyli uzbierano 18 litrów krwi – przekazuje Sylwester Brożyna z wieluńskiego klubu HDK PCK.

Ponad połowa osób oddała krew na rzecz komendanta Roberta Baryły, który został poszkodowany w wypadku niedaleko Pajęczna. O oddawanie krwi na rzecz policjanta, który przez pewien czas służył również w Wieluniu, zaapelowali jego bliscy. Dzisiejszej akcji krwiodawstwa towarzyszyła też zbiórka środków na leczenie wady serca małego Franka z Czastar. Ostatecznie udało się zebrać na ten cel ponad 400 zł.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Warto dodać, że każdy uczestnik po donacji otrzymał paczkę produktów od lokalnych firm, wspierających inicjatywę: Spółdzielni Dostawców Mleka w Wieluniu, Zakładów Mięsnych „Strzała” w Mokrsku oraz firmy Nadwarciańskie Specjały z Radoszewic. Dodatkowo krwiodawcy dostali gadżety od Narodowego Centrum Krwi w Warszawie, a całość zapakowano w ekologiczne, papierowe torebki od firmy Zasada Bikes.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx