R e k l a m a

Wieluński ratusz zaprasza na spotkanie on-line w sprawie budowy linii kolejowej

R e k l a m a

Przygotowania do budowy linii kolejowej z Wielunia do Chorzewa-Siemkowic wchodzą na kolejny etap. Firma opracowująca studium do projektu zaprasza mieszkańców do udziału w spotkaniu informacyjnym on-line.

Studium planistyczno – prognostyczne dla projektu opracowuje firma IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. Opracowanie dokumentacji kosztuje 1,9 miliona złotych. Kosztami prac dzielą się po równo Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz wieluński magistrat.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Celem projektu jest rozwiązanie problemu braku dogodnego połączenia kolejowego pomiędzy Wieluniem a Łodzią. Planowane połączenie ma zostać zrealizowane z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowej nr 14 Łódź Kaliska – Tuplice oraz linii kolejowej nr 131 Chorzów Batory – Tczew. Niezbędna będzie też budowa nowego odcinka linii kolejowej z Wielunia w rejon stacji Chorzew-Siemkowice.

– W związku z powyższym serdecznie zapraszamy mieszkańców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w formule on-line za pośrednictwem profilu YouTube wykonawcy „IDOM Poland” – informuje Radosław Urbaniak z biura burmistrza Wielunia.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo 7 października 2021 r. o godzinie 18:00 na kanale www.youtube.com/c/IDOMPoland.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx