R e k l a m a

Wielunianie na ogólnopolskim spotkaniu sztabów WOŚP. Znamy cel kolejnego finału „Orkiestry”

R e k l a m a

Przedstawiciele wieluńskiego sztabu WOŚP wzięli udział w ogólnopolskim zjeździe sztabów „Orkiestry”. Podczas wydarzenia, które poprowadził Jurek Owsiak, poznaliśmy cel jubileuszowego, 30. finału WOŚP, który zbliża się wielkimi krokami.

Szeroko pojęta okulistyka dziecięca będzie tematem przewodnim najbliższego finału WOŚP. Jubileuszowa, trzydziesta zbiórka odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Szczegóły zbliżającej się akcji zdradził Jurek Owsiak w Tuszynie pod Łodzią. 9 października zorganizowano tam spotkanie ze sztabami działającymi w ramach finału, na którym Wieluń reprezentowali Magdalena Wujec oraz Marcin Bernaś.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

„Orkiestra” zabrzmi w przyszłym roku dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana w całości dziecięcej okulistyce, choć warto dodać, że już wcześniej WOŚP prowadziła działania związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów. Oficjalna rejestracja lokalnych zbiórek rusza dzisiaj – 11 października, a rekrutacja wolontariuszy do 30. finału orkiestrowego grania ma wystartować 8 listopada.

Wieluński sztab z rekordowym wynikiem

W ubiegłym roku, pomimo pandemii i związanych z nią obostrzeń, wieluński sztab WOŚP uzbierał rekordową kwotę 173 229,03 PLN. Zebrane środki były przeznaczone na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy.

Podczas ostatniej zbiórki na terenie Wielunia i okolic kwestowało 118 wolontariuszy, a środki były zbierane zarówno do puszek, jak również online za pomocą eSkarbonek. Wieluński sztab już teraz zaprasza wszystkich chętnych do udziału w nadchodzącej zbiórce, którą zaplanowano na ostatnią niedzielę stycznia 2022 roku. Więcej informacji na temat zapisów ma pojawić się już wkrótce.

Dodajmy, że podczas ostatniego, 29. finału, fundacja WOŚP dzięki zaangażowaniu sztabów i zorganizowanym zbiórkom w Internecie zebrała łącznie niemal 211 milionów złotych. Była to kwota o ponad 20 milionów złotych większa niż podczas poprzedniego finału orkiestrowego grania i jednocześnie rekordowa w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry”. Czy podczas nachodzącego finału uda się jeszcze bardziej pobić ten rezultat?

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx