R e k l a m a

WOŚP w Wieluniu z rekordem! Tegoroczna zbiórka ostatecznie podsumowana

R e k l a m a

Ponad 173 tys. złotych udało się zebrać podczas tegorocznego finału wieluńskiemu sztabowi WOŚP. To nowy rekord zebranych środków w ramach tej akcji w naszym mieście.

Na całość zebranej kwoty złożyło się oczywiście sporo mniejszych lub większych wpływów z różnych form prowadzenia zbiórki. Przykładowo licytacja serduszek i przyczepki na antenie Radia ZW przyniosła ponad 60 tysięcy złotych. Z kolei ponad 92 tys. złotych to kwota, którą wolontariusze zebrali do puszek, a blisko 10 tys. zł udało się zgromadzić w e-skarbonce. Całości dopełniają charytatywne aukcje na Allegro, które pozwoliły wieluńskiemu sztabowi zebrać ponad 11 tysięcy złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Ostatecznie tegoroczny wynik WOŚP w Wieluniu to 173.229,03 zł, tym samym ustanowiono nowy rekord. Ubiegłoroczny wynik zbiórki prowadzonej przez wieluński sztab i zarazem dotychczasowy rekord wynosił bowiem 170.044,20 zł.

– Z 29. finału jako cały sztab WOŚP w Wieluniu jesteśmy zadowoleni, bo mimo pandemii, wszelkich obostrzeń, udało nam się zorganizować zbiórkę na jakże szczytny cel, którym w tym roku była laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy – podsumowuje dla nas Marcin Bernaś, szef wieluńskiego sztabu WOŚP.

– Co roku wielunianie i nie tylko pokazują, jakie mają ogromne serca, stąd 29. finał był rekordowym, w którym zebraliśmy ponad 173 tys. złotych. Mam nadzieję, że 30. finał WOŚP spędzimy razem Państwem – zapowiada Marcin Bernaś.

Finał nietypowy

Przypomnijmy, że tegoroczny finał był nietypowy pod paroma względami. Najpierw został przełożony z powodu panujących w kraju obostrzeń, a potem okazało się, że restrykcje zostały przedłużone. Spowodowało to konieczność zorganizowania koncertów w formie on-line. Zwracała na to uwagę Magdalena Wujec, kierownik promocji w Wieluńskim Domu Kultury.

– Wiele rzeczy musieliśmy też organizować na ostatnią chwilę, bo nie wiedzieliśmy, czy będziemy mogli zorganizować koncert z publicznością, czy też nie – podkreślała przedstawicielka WDK. – Okazało się, że nie, dlatego cała ta strona koncertowa przeniosła się do sieci.

Zmieniono też dotychczasową formę „Światełka do nieba”. Zamiast tradycyjnego układania wielkiego serca ze świec na placu Legionów, mieszkańcy obejrzeli pokaz świetlny na budynku ratusza.

Dodajmy, że środki zebrane podczas tegorocznego, 29. finału akcji, zostaną przeznaczone na wyposażenie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Zobaczcie też artykuły i zdjęcia:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx