R e k l a m a

Policjanci spotkali się z przedszkolakami z Wielunia i Dzietrznik

R e k l a m a

Funkcjonariusze wieluńskiej komendy spotykali się w ostatnim czasie z przedszkolakami z Wielunia i regionu. Maluchy z zapartym tchem słuchały rad i wskazówek policjantów, w jaki sposób wezwać pomoc, czy też co zrobić, gdy zaczepia nas obca osoba. Mundurowi uczyli też dzieci prawidłowych zachowań na drodze.

6 oraz 12 października 2021 roku z wizytą w wieluńskiej komendzie pojawiły się dzieci z przedszkola nr 2 w Wieluniu. 7 października mundurowi spotkali się z przedszkolakami z Zespołu Szkół Samorządowych w Dzietrznikach, a 13 października policjanci gościli w przedszkolu sióstr Antoninek w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Spotkania policjantów z dziećmi były doskonałą okazją do zapoznania najmłodszych z zasadami szeroko rozumianego bezpieczeństwa – wyjaśnia sierż. sztab. Monika Klonowska z wieluńskiej policji.

Stróże prawa przekazywali dzieciom wiedzę na temat bezpiecznej drogi do przedszkola – uczyli m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Uświadamiali też przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Podczas spotkań nie mogło też zabraknąć informacji, jak dzieci powinny zachować się w sytuacjach zagrożenia, takich jak napotkanie obcej osoby.

– Funkcjonariusze przybliżyli również dzieciom pracę policjantów. Można było się dowiedzieć, jak wygląda praca policjanta na stanowisku kierowania czy też funkcjonariusza ruchu drogowego – zaznacza Monika Klonowska. Jak dodaje, dużą atrakcją dla milusińskich okazała się możliwość zobaczenia z bliska radiowozu oraz zrobienia sobie na pamiątkę odbitek linii papilarnych. W trakcie wizyty przedszkolaków na komendzie przewodnik policyjnego psa prezentował umiejętności swojego czworonożnego kompana oraz przypominał najmłodszym, jak być bezpiecznym w kontakcie z agresywnym zwierzęciem.

Policjanci rozdawali też dzieciom elementy odblaskowe podkreślając, jak ważne jest ich używanie, gdyż dzięki nim zwiększa się nasze bezpieczeństwo na drodze. – Dzięki takim spotkaniom dzieci już od najmłodszych lat świecą przykładem, co przyczynia się do wzrostu ich świadomości, że aby być bezpiecznym, należy być widocznym na drodze – podsumowuje Monika Klonowska. Warto przypomnieć, że to już kolejne spotkania wieluńskich policjantów z dziećmi i młodzieżą w ostatnim czasie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx