R e k l a m a

Nowe rondo w Wieluniu nabiera kształtu. Kiedy po nim pojedziemy?

R e k l a m a

Rondo u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście, Reformackiej i Chopina powoli nabiera ostatecznego kształtu. Nowe skrzyżowanie w najbliższych tygodniach zostanie udostępnione do ruchu.

Jak informuje wieluński magistrat, roboty betoniarskie i brukarskie w tym miejscu są już na ukończeniu. W najbliższym czasie wykonawca rozpocznie układanie warstw bitumicznych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Według najnowszych planów, udostępnienie skrzyżowania kierowcom powinno nastąpić w drugiej połowie listopada. Wiele w tej kwestii zależy od procesów technologicznych. Potrzeba bowiem czasu na to, by beton – którego wylewanie widzimy na zdjęciu – związał i osiągnął wymaganą wytrzymałość.

Przypomnijmy, że inwestycję polegającą na remoncie fragmentu ulicy Krakowskie Przedmieście oraz budowie dwóch rond realizuje firma Dorbud z Krzeczowa. W zakres kontraktu wchodził też remont ulicy Podwale oraz planowana już wkrótce przebudowa placu przy wieluńskim ratuszu. Całość prac kosztuje wieluński magistrat około 4,5 miliona złotych, a umowny termin zakończenia kontaktu to maj 2022.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx