R e k l a m a

Już 20 listopada Koncert Cecyliański w wieluńskim kościele pw. św. Stanisława

R e k l a m a

Wyjątkowe wydarzenie muzyczne zaplanowano w kościele pw. św. Stanisława w Wieluniu. 20 listopada wystąpią tam m.in. dwa chóry oraz zespół wokalny z II LO w Wieluniu.

Na organach zagrają dr Jan Mroczek oraz Patrycja Nowakowska i Patrycja Osińska – uczennice Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Częstochowie. Za partie wokalne odpowiadać będą Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wieluniu oraz Zespół Wokalny II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W repertuarze przewidziano m.in. takie utwory, jak „Domina Nostra” Henryka Mikołaja Góreckiego oraz „Missa adventus et quadragesimae” czeskiego kompozytora Petra Ebena.

– To współczesne, awangardowe, sakralne kompozycje z XX wieku. Z pewnością można powiedzieć, że będą to premierowe wykonania tych utworów w naszym mieście – zapowiada Jakub Jurdziński, organizator koncertu.

Współorganizatorami wydarzenia są parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika, Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Wieluniu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

Przypomnijmy, że chór PSM pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego dał niedawno pierwszy koncert po dłuższej przerwie. Występ odbył się w nowej auli wieluńskiej szkoły muzycznej, a my byliśmy tam z naszym aparatem – zobacz relację (kliknij).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx