R e k l a m a

W tym roku nie będzie sztabu „Szlachetnej Paczki” w Wieluniu. Znamy powód

R e k l a m a

Nie będzie w tym roku wieluńskiego sztabu akcji „Szlachetna Paczka”. Choć inicjatywa do tej pory była organizowana w Wieluniu co roku, tym razem czeka nas przynajmniej roczna przerwa.

„Szlachetna Paczka” już na stałe wpisała się w harmonogram wydarzeń w Wieluniu. Tylko w ubiegłym roku pomoc w ramach akcji otrzymały 22 rodziny. Tym razem będzie inaczej – nie będzie w Wieluniu ani siedziby sztabu, ani wielkiego finału akcji. Sprawdzamy, jakie są powody takiego stanu rzeczy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Niestety to prawda, nie będzie w tym roku sztabu w Wieluniu. Spowodowane jest to odgórną decyzją, aby zrobić w Wieluniu rok przerwy ze względu na powtarzające się rodziny – wyjaśnia w rozmowie z nami Magdalena Bednarska, która w ubiegłym roku była zastępcą lidera rejonu Wieluń. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu dostaniemy zielone światło do działania – dodaje nasza rozmówczyni.

Co ważne, brak sztabu w Wieluniu nie wpływa na możliwość zgłaszania do udziału w projekcie rodzin z powiatu wieluńskiego. – Można zgłaszać rodziny, są one wówczas przydzielane do sąsiednich sztabów – mówi Magdalena Bednarska. Formularz zgłoszenia rodziny jest dostępny pod adresem https://moja.szlachetnapaczka.pl/zglaszam/.

Warto przypomnieć, że ubiegłoroczny finał akcji zorganizowano w Zespole Szkół nr 3 w Wieluniu. Stamtąd druhowie ochotniczych straży pożarnych rozwozili paczki do potrzebujących rodzin (zobacz artykuł i zdjęcia).

Organizatorem projektu „Szlachetna Paczka” na terenie całej Polski jest stowarzyszenie Wiosna, założone w 2001 roku w Krakowie. Do głównych celów stowarzyszenia należą propagowanie solidarności z potrzebującymi, pośredniczenie w organizowaniu pomocy, a także współtworzenie społeczeństwa obywatelskiego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx