R e k l a m a

Strażak z OSP Janów, który kierował wozem bojowym bez uprawnień, uniknął kary

R e k l a m a

Warunkowym umorzeniem zakończyło się postępowanie sądu w sprawie strażaka z OSP Janów, który kierował samochodem pożarniczym bez wymaganych uprawnień.

Do makabrycznego wypadku z udziałem wozu strażackiego doszło 10 marca br. Strażacy z Janowa jechali na sygnale do pożaru nieużytków. Na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 45 w gminie Ostrówek zderzyli się z dostawczym volkswagenem. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne, w tym dwóch ochotników. Jednego z poszkodowanych, 38-letniego strażaka ochotnika, przetransportował do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak się okazało później, strażak, który kierował wozem OSP Janów, nie miał uprawnień do kierowania takim autem, ani w ogóle pojazdem uprzywilejowanym. Sprawą zajął się sąd. Ostatecznie druh z OSP Janów uniknął wyroku skazującego.

– Został skierowany wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec niego z zastosowaniem dwuletniego okresu próby – powiedziała w rozmowie z Radiem Łódź Nad Wartą Jolanta Szkilnik z Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. Jak dodała, orzeczono również wobec niego dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów kategorii C, a także nakaz zapłaty nawiązek na rzecz poszczególnych pokrzywdzonych w ustalonych kwotach. Oskarżony został również obciążony kosztami postępowania

Więcej informacji o samym wypadku oraz zdjęcia można zobaczyć tutaj (kliknij).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aldi
2 lat temu

To pomyłka? Po pijoku bez uprawnień tatuś z woli załatwił?

gość
2 lat temu

Ten wyrok to chyba jakiś żart

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx