R e k l a m a

Burmistrz zapowiada: W Wieluniu powstanie kolejne rondo! Gdzie tym razem?

R e k l a m a

Burmistrz Paweł Okrasa zapowiedział dziś budowę kolejnego ronda w Wieluniu. Skrzyżowanie o ruchu okrężnym ma powstać u zbiegu ulic Warszawskiej, Krakowskiego Przedmieścia i Głowackiego.

Jak poinformował włodarz miasta, kwestia budowy ronda została już uzgodniona z marszałkiem województwa łódzkiego, Grzegorzem Schreiberem. Warto bowiem pamiętać, że ciąg ulic Warszawska – Głowackiego wchodzi w skład drogi wojewódzkiej nr 488, którą zarządza urząd marszałkowski.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Burmistrz zapowiedział, że do ratusza już wkrótce powinien wpłynąć projekt umowy urzędu marszałkowskiego z gminą Wieluń w sprawie współfinansowania inwestycji. Oba podmioty mają złożyć się po połowie na wykonanie dokumentacji technicznej i wykup nieruchomości. Z kolei koszty samej budowy ronda ma wziąć na siebie w 70 proc. urząd marszałkowski. Pozostałe 30 proc. ma dopłacić samorząd Wielunia.

– Umowa będzie zakładać w 2022 roku dokumentację i wykup, w 2023 samo wykonanie ronda – zapowiedział Paweł Okrasa.

Informację o planowanej inwestycji burmistrz przekazał podczas spotkania władz miasta z posłem Pawłem Rychlikiem. Tematyka rozmów dotyczyła przede wszystkim planowanych inwestycji drogowych. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule: Spotkanie władz Wielunia z Pawłem Rychlikiem. Wreszcie będą pieniądze na inwestycje?

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz Dyktyński
2 lat temu

Starostwo nie pomaga Burmistrzowi mówiąc delikatnie, a posełek próbuje szkodzić… Wieluń tym żyje, wielunianie to widzą i o tym w mieście się już dużo mówi

Marzena Dykiel
2 lat temu

Ok👍 Panie Burmistrz proszę robić nadal swoje… Wielunianie to doceniają i docenią w przyszłości… myślę, że dobro zawsze powraca mimo nieszczerych gestów i fałszywie wyciągniętych dłoni….

Marika
2 lat temu

Również uważam, że niestety ludzie nie potrafią korzystać z nowych rond w Wieluniu. Czekają nie wiadomo na co, tworząc sztuczne korki.

Szczery
2 lat temu

Niestety wieluniacy nie potrafią płynnie korzystać ze skrzyżowań okrężnych typu rondo- przykładem jest zakorkowane każdego dnia poza weekendem rondo przy sklepie Kaufland – wszyscy stoją jak cielęta i czekają aż światło zmieni się na zielone; tylko że świateł na szczęście tam już nie ma. Mentalnie wieluniacy i mieszkańcy gminy nadal mają światła w głowie dojeżdżając do ronda. Kolejne rondo = kolejne korki.

Realista
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Szczery

Miasto wielkości napluł i rozmazał , kilka ulic na krzyż i co chwilę rondo. I się dziwisz, że są korki. Dajcie Dyzmie dalej rządzić.

Damian
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Szczery

Ronda to bardzo dobre rozwiązanie dla rozładowania ruchu na drogach, tylko że z ronda trzeba jeszcze potrafić korzystać

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
6
0
Podziel się swoją opiniąx