R e k l a m a

Szpital tymczasowy w hali Expo w Łodzi wznawia działalność

R e k l a m a

Szpital tymczasowy w hali Expo w Łodzi znów zacznie przyjmować chorych na COVID-19. O decyzji poinformowali wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński oraz marszałek Grzegorz Schreiber. Szpital zacznie funkcjonować od 1 grudnia br.

– Niestety nadszedł ten dzień, kiedy musimy poinformować, że szpital tymczasowy dla województwa łódzkiego zostanie ponownie uruchomiony – mówił w czwartek rano podczas konferencji prasowej wojewoda Tobiasz Bocheński.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Na terenie naszego województwa w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest 29 szpitali. Większość z nich, podobnie jak szpital w Wieluniu, posiada oddziały covidowe. W szpitalach całego województwa znajduje się ponad 1500 osób, chorujących na COVID-19, w różnym stanie zdrowia. Łącznie przygotowano dla nich ok. 1800 łóżek.

Wojewoda podkreślił, że dzięki szczepieniom możemy dziś mówić o w miarę normalnym funkcjonowaniu systemu ochrony zdrowia. Dla pacjentów nadal są bowiem dostępne łóżka internistyczne i wielu specjalizacji, które nie były dostępne podczas trzeciej fali pandemii, wiosną tego roku.

– Uruchamiamy szpital tymczasowy po to, by inne placówki mogły funkcjonować normalnie – dodał podczas konferencji marszałek Grzegorz Schreiber. – Te wyłączenia oddziałów, które nastąpiły z powodu pandemii, nie zaburzyły normalnego funkcjonowania placówek. Dziś mamy większe doświadczenie, dokonaliśmy przeglądu sprzętu, poprawiliśmy wszystko, co w przeszłości było mankamentem. Dziękuję za dobrą współpracę ze służbami wojewody. Dziś największy ciężar walki z epidemią bierze na siebie szpital Biegańskiego, którego oddziałem zamiejscowym będzie szpital tymczasowy w hali Expo – mówił Schreiber.

Szpital w hali Expo zacznie funkcjonować w środę, 1 grudnia. Tego dnia zostanie uruchomionych dokładnie 66 łóżek. – Uruchomienie szpitala tymczasowego nastąpi w etapach – przekazał dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Artur Olsiński. Jak dodał, liczba łóżek będzie się zwiększać.

Pacjenci w hali Expo zostaną objęci również opieką psychologiczną i rehabilitacyjną. – Dlatego podjęliśmy decyzję o uzupełnieniu zespołu specjalistów w szpitalu o psychologa i rehabilitanta. Wielu pacjentów, którzy trafiają do szpitala z powodu zarażenia covidem, jest w złej kondycji psychicznej – podkreślał, tuż po konferencji, marszałek Schreiber.

Koszty uruchomienia szpitala tymczasowego wyniosły jak dotąd około 11 mln zł. Placówka zlokalizowana przy al. Politechniki w Łodzi została otwarta dla pacjentów po raz pierwszy rok temu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx